Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Wallander: Zaginiona

Wallander: Zaginiona

Mankell's Wallander, Season 3: Missing
serial kryminalny, Szwecja, 2013, 99 min.
reżyseria: Agneta Fagerström-Olsson, Agneta Fagerstrom-Olsson
obsada: Charlotta Johnson, Krister Henriksson, Leonard Terfelt
Premiera w Ale kino+: 29.09.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 90 miejsce w rankingu
Wallander: Zaginiona
© Yellow Bird / Baldur Bragason

Kultowy szwedzki detektyw Kurt Wallander powraca do ale kino+ w najnowszej, nakręconej w 2013 roku, serii kryminalnej. Drugi odcinek serii nosi tytuł "Zaginiona".

W drodze do szkoły zaginęła 10-letnia Ella. Śledztwo prowadzi Kurt Wallander, który wraca do pracy po czasowym zawieszeniu w obowiązkach policjanta. Wkrótce okazuje się, ze rodzice Elli - Helen i Pablo - są rozwiedzeni i walczą o pełną opiekę nad dzieckiem. Ojciec dziewczynki chciał ją zabrać do rodzinnego Chile, na co nie zgadza się matka. Czy ojciec uprowadził Elle, aby wywieźć ją do Ameryki Południowej? A może dziewczynka uciekła, bo nie mogła znieść kłótni rodziców? Wallander nie wyklucza też porwania przez osoby trzecie. Śledztwo jest wyjątkowo trudne a kolejne tropy gmatwają i tak niełatwą sprawę.

Od września ale kino+ zaprasza na sześć najnowszych, nakręconych w 2013 roku, pełnometrażowych filmów, składających się na trzeci sezon serialu. W produkcję zaangażował się sam autor powieści o Wallanderze, Henning Mankell, który napisał większość scenariuszy.

Stworzony przez Henninga Mankella Kurt Wallander to jeden z najbardziej wyrazistych bohaterów współczesnego kryminału. Ma za sobą rozstanie z żoną i próbę samobójczą córki, boryka się z depresją, problemami ze zdrowiem i napadami gniewu. A jednak w Szwecji trudno byłoby znaleźć lepszego śledczego. Bestsellerowy cykl książek Mankella doczekał się wielu ekranizacji i kontynuacji. Za jedną z najlepszych uchodzi seria szwedzkich filmów z udziałem Kristera Henrikssona, który jest idealnym odtwórcą postaci detektywa. Serial podbił widzów również niezwykle sugestywną, mroczną atmosferą, tak charakterystyczną dla skandynawskich produkcji.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

ODCINKI

Wallander 3
Wallander: Niespokojny człowiek
Wallander: Zdrada
Wallander: Strata
Wallander: Podpalacz
Wallander: Smutny ptak
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...