Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Wallander: Zdrada

Wallander: Zdrada

Mankell's Wallander, Season 3: Betrayal
serial kryminalny, Szwecja, 2013, 90 min.
reżyseria: Leif Magnusson
obsada: Charlotta Johnson, Krister Henriksson, Leonard Terfelt
Premiera w Ale kino+: 6.10.2013 r.
5.00
343
5 głosy | 89 miejsce w rankingu
Wallander: Zdrada
© Yellow Bird / Baldur Bragason

Wallander prowadzi śledztwo w wyjątkowo zagmatwanej sprawie morderstwa. Zaczyna też mieć coraz poważniejsze problemy ze zdrowiem.

Na posterunek policji w Ystad przychodzi kobieta, która zgłasza zaginięcie swojej matki. Wkrótce zaginiona zostaje znaleziona martwa w pobliżu swojego domu. Śledztwo prowadzi Kurt Wallander. Wkrótce mnożą się tropy i wątki, gmatwające sprawę, a głównym podejrzanym staje się mąż zamordowanej. Tymczasem Martinsson martwi się o zdrowie Wallandera, który coraz częściej ma poważne problemy z pamięcią.

"Zdrada" to trzeci odcinek serialu nakręconego w 2013 roku. W produkcję zaangażował się sam autor powieści o Wallanderze, Henning Mankell, który napisał większość scenariuszy.

Stworzony przez Henninga Mankella Kurt Wallander to jeden z najbardziej wyrazistych bohaterów współczesnego kryminału. Ma za sobą rozstanie z żoną i próbę samobójczą córki, boryka się z depresją, problemami ze zdrowiem i napadami gniewu. A jednak w Szwecji trudno byłoby znaleźć lepszego śledczego. Bestsellerowy cykl książek Mankella doczekał się wielu ekranizacji i kontynuacji. Za jedną z najlepszych uchodzi seria szwedzkich filmów z udziałem Kristera Henrikssona, który jest idealnym odtwórcą postaci detektywa. Serial podbił widzów również niezwykle sugestywną, mroczną atmosferą, tak charakterystyczną dla skandynawskich produkcji.

W 2010 roku ale kino+ pokazało drugi sezon "Wallandera". Produkcja znalazła się w pierwszej piątce najchętniej oglądanych seriali kryminalnych w ale kino+.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO

ODCINKI

Wallander 3
Wallander: Niespokojny człowiek
Wallander: Zaginiona
Wallander: Strata
Wallander: Podpalacz
Wallander: Smutny ptak
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...