Ale kino+
alekino+
Film. WARIATKA

WARIATKA

Nuts
dramat obyczajowy, USA, 1987, 111 min.
reżyseria: Martin Ritt
obsada: Barbra Streisand, Eli Wallach, Karl Malden, Maureen Stapleton, Richard Dreyfuss
Premiera w Ale kino+: 18.08.2001 r.
5.00
343
5 głosy | 83 miejsce w rankingu
WARIATKA

Intrygująca, przejmująca opowieść o młodej kobiecie oskarżonej o morderstwo.

Luksusowa prostytutka Claudia Draper (Barbra Streisand) zabija w obronie własnej bogatego klienta. Zostaje postawiona przed sądem, a jej obrony podejmuje się adwokat z urzędu, prawnik "po przejściach" Aaron Levinsky (Richard Dreyfuss). Podczas nagłośnionego procesu próbuje przekonać sąd, że kobieta nie jest niczemu winna. Według niego zbrodnia jest wynikiem mrocznej przeszłości, gdzie Claudia była seksualnie molestowana jako dziecko, a także zmuszono ją do aborcji.

W roli Claudii pełna ekspresji Barbra Streisand, doskonała aktorka, piosenkarka i reżyserka. Doczekała się w swojej karierze bogatej kolekcji nagród, począwszy od Emmy za debiut w 1965 r. obrazem "My name is Barbara". Za najlepszą rolę kobiecą w "Zabawnej dziewczynie" uhonorowano ją Złotym Globem, Oskarem i nominacją do Bafty. Czterokrotnie była laureatką Złotego Globu jako obiecująca aktorka. Za piosenkę "Evergreen" oraz rolę żeńską w Narodzinach gwiazdy również otrzymała Złote Globy. Kolejnym jej sukcesem, tym razem reżyserskim był "Yentl", także nagrodzony Złotym Globem.

Partneruje jej Richard Dreyfuss, właściciel Oskara, Bafty i Złotego Globu za znakomitą kreację w "Goodbye Girl", nominowany do Złotego Globu za "Amerykańskie graffitti" oraz razem z nominacją do Oskara za "Symfonię życia".
SERIALE

W pułapce 2

Kontynuacja rewelacyjnego islandzkiego serialu "W pułapce".


Coincoin i Nieludzie

Szalony francuski serial komediowy. Cztery lata po premierze "Małego Quinquina"...


Belfer

Oryginalna produkcja CANAL+ w reżyserii Łukasza Palkowskiego z Maciejem Stuhrem w roli głównej.


Więzy krwi

Kameralny thriller psychologiczny o trudnych relacjach rodzinnych.