Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. WASABI: HUBERT ZAWODOWIEC

WASABI: HUBERT ZAWODOWIEC

Wasabi
komedia, Francja/Japonia, 2001, 94 min.
reżyseria: Gerard Krawczyk
obsada: Carole Bouquet, Jean Reno, Michel Muller, Michel Scourneau, Ryoko Hirosue
Premiera w Ale kino+: 19.03.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 214 miejsce w rankingu
WASABI: HUBERT ZAWODOWIEC
1
2

Hubert Fiorentini to paryski "brudny Harry". Zwalczając francuską przestępczość były agent służb specjalnych stosuje równie niekonwencjonalne metody jak jego amerykański kolega - bywa porywczy, a nawet brutalny.

Podczas jednej z policyjnych "akcji" zostaje poważnie pobity syn wpływowego polityka, więc dowodzący nią Hubert musi wyjechać na przymusowy urlop. Te niespodziewane wakacje są dla niego okazją do swego rodzaju sentymentalnej podróży. Prawie dwie dekady wcześniej w Tokio Hubert poznał smak prawdziwej miłości. Ta jedyna w jego życiu love story ma jednak tragiczny finał, bo jego ukochana już nie żyje. Ale w Tokio czeka też na niego miła niespodzianka. Okazuje się, że jest ojcem 19-letniej Yumi Yoshimido (Ryoko Hirosue). Bystra i przedsiębiorcza dziewczyna przysparza jednak ojcu samych kłopotów. Od chwili poznania oboje muszą uciekać przed japońską mafią, na której nie robią wrażenia stare numery Huberta.

Scenariusz "Wasabi" to dzieło jednego z najbardziej znanych francuskich reżyserów Luca Bessona. To w jego domu w Normandii rozpoczęły się pierwsze prace nad filmem. Do tytułowej roli zaangażowano charyzmatycznego Jeana Reno, który świetnie sprawdza się zarówno w repertuarze komediowym ("Goście, goście"), dramatycznym ("Wielki błękit"), lirycznym ("Mężczyzna moich marzeń") jak i sensacyjnym ("Leon zawodowiec"). W roli córki partneruje mu młoda gwiazda japońskiego kina Ryoko Hirosue, która - nie znając francuskiego - całej roli uczyła się fonetycznie. W jednej z drugoplanowych ról pojawia się też znana z filmów "Mroczny przedmiot pożądania" i "Zbyt piękna dla ciebie" Carole Bouquet.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...