Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Wątpliwość

Wątpliwość

Doubt
dramat, USA, 2008, 100 min.
reżyseria: John Patrick Shanley
obsada: Alice Drummond, Amy Adams, Meryl Streep, Philip Seymour Hoffman, Viola Davis
Premiera w Ale kino+: 6.03.2014 r.
5.00
343
5 głosy | 64 miejsce w rankingu
Wątpliwość

Zarządzająca katolicką szkołą konserwatywna zakonnica podejrzewa jednego z księży o kontakty seksualne z uczniem. Po pięć nominacji do Złotych Globów i Oscarów, w tym dla odtwórców głównych ról - Meryl Streep i Philipa Seymoura Hoffmana.

Akcja dzieje się w roku 1964, w jednej z katolickich szkół w Bronksie. Placówką zarządza wyjątkowo niesympatyczna i surowa siostra Aloysius (Meryl Streep), która uważa, że tylko dzięki dyscyplinie i żelaznym zasadom można wychować młodych ludzi na dobrych obywateli. Innego zdania jest dobroduszny ksiądz Brendan (Philip Seymour Hoffman), który z wychowankami stara się utrzymywać przyjacielskie stosunki. Pełna podejrzeń siostra Aloysius bacznie przygląda się tolerancyjnemu księdzu i kiedy tylko nadarza się okazja, oskarża go o rzekome kontakty seksualne z nowo przyjętym, czarnoskórym chłopcem. Mimo braku jakichkolwiek dowodów zakonnica za wszelką cenę próbuje usunąć ojca Brendana ze szkoły.

Niejednoznaczny, pełen napięcia dramat, którego siłą są wybitne role dwukrotnie nagrodzonej Oscarem Meryl Streep ("Sprawa Kramerów", "Wybór Zofii") oraz zdobywcy Nagrody Akademii za pierwszoplanową kreację w filmie "Capote", Philipa Seymoura Hoffmana. Znakomicie wypadają też partnerujące im Amy Adams ("Świetlik" - nominacja do Oscara, "Julie i Julia") i Viola Davis ("Traffic", "Solaris"). Kunszt aktorów doceniła Amerykańska Akademia Filmowa, nominując całą czwórkę do swoich nagród. Piątą nominację otrzymał autor scenariusza, i zarazem reżyser obrazu, JOHN PATRICK SHANLEY. Wątpliwość jest realizacją jego własnej sztuki pod tym samym tytułem, za którą w 2005 roku został uhonorowany Nagrodą Pulitzera. Shanley ma na swoim koncie także nagrodzony Oscarem scenariusz do komedii romantycznej "Wpływ księżyca". Autorem zdjęć jest wielokrotnie nominowany do Nagrody Akademii Roger Deakins (m.in. "Skazani na Shawshank", "Fargo", "To nie jest kraj dla starych ludzi", "Lektor"), muzykę skomponował laureat trzech Oscarów Howard Shore ("Władca Pierścieni: Drużyna Pierścienia", "Władca Pierścieni: Powrót Króla").
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...