Ale kino+
alekino+
Film. WĘDROWCY

WĘDROWCY

Randonneurs
komedia, Francja, 1997, 97 min.
reżyseria: Philippe Harel
obsada: Benoit Poelvoorde, Benoît Poelvoorde, Benoît Poelvoorde, Geraldine Pailhas, Géraldine Pailhas, Géraldine Pailhas, Karin Viard, Vincent Elbaz
Premiera w Ale kino+: 28.03.2003 r.
343

Grupa trzydziestolatków z Paryża wybiera się na tracking w dzikie (ale nie za bardzo) góry Korsyki. Paryżanie są jednak zainteresowani nie tyle wspinaczką, co relacjami męsko-damskimi: wycieczka stanie dla uczestników okazją do lepszego poznania swoich przyjaciół i samych siebie.

Znerwicowana Coralie (Karin Viard) jedzie na Korsykę ponieważ pewna wróżka przepowiedziała, że mężczyzna jej życia będzie dźwigał na plecach ładunek - kobieta zgaduje, że może to być turystyczny plecak. Nadine (Géraldine Pailhas ) rusza na wyprawę z powodu swojego kochanka Erica (Benoît Poelvoorde), który występuje tu w roli przewodnika i kierownika wycieczki. Eric jest żonaty, ale twierdzi, że się rozwiedzie - Nadine zamierza wykorzystać wędrówkę, by wyegzekwować spełnienie tej obietnicy. Bracia Louis (Philippe Harel) i Mathieu (Vincent Elbaz ) dali się namówić na wyjazd, gdy Nadine obiecała im, że w wycieczce weźmie udział piękna Bernardette, na którą obaj mają ochotę. Tymczasem wyprawa, prowadzona przez despotycznego Erica, potoczy się w zupełnie niezaplanowanym kierunku i przyniesie wszystkim bohaterom zgoła inne od spodziewanych rezultaty.

Komedia psychologiczna Philippe'a Harela nie jest wbrew pozorom opowieścią o turystyce górskiej, choć bajeczne plenery Korsyki są niewątpliwą atrakcją filmu. "Wędrowcy" to zabawny, ironiczny portret zagubionych w życiu mieszkańców wielkiej metropolii, którzy wyjeżdżają na łono przyrody, by uciec od swoich problemów - oczywiście daremnie. Film Harela należy do gatunku kina, które opiera się przede wszystkim na kreacjach aktorskich. Rolę zapatrzonego w siebie Erica zagrał Benoit Poelvoorde, pamiętny ze skandalizującej, głośnej belgijskiej produkcji "Człowiek pogryzł psa". Krytyka doceniła jednak bardziej młodych aktorów: Karin Viard i Vincenta Elbaz, którzy otrzymali nominacje do Cezarów.
SERIALE

Misja Afganistan: Porachunki

Pierwsza polska produkcja fabularna o żołnierzach w Afganistanie - serial...


Misja Afganistan: Dobra robota

Pierwsza polska produkcja fabularna o żołnierzach w Afganistanie - serial...


Misja Afganistan

Pierwsza polska produkcja fabularna o żołnierzach w Afganistanie - serial...


Misja Afganistan: Fatima

Pierwsza polska produkcja fabularna o żołnierzach w Afganistanie - serial...