Ale kino+
alekino+
Film. Wendy i Lucy

Wendy i Lucy

Wendy and Lucy
dramat, USA, 2008, 80 min.
reżyseria: Kelly Reichardt
obsada: John Robinson, Lucy, Michelle Williams, Walter Dalton, Will Oldham, Will Patton
Premiera w Ale kino+: 29.03.2012 r.
5.00
343
15 głosy | 78 miejsce w rankingu
Wendy i Lucy

Pieska miłość w nietypowym filmie drogi. W roli głównej Michelle Williams, nominowana w tym roku do OSCARA za brawurowy występ w filmie "Mój tydzień z Marilyn".

Wendy (Michelle Williams) zmierza na Alaskę, gdzie ma podjąć pracę sezonową. Jedynym towarzyszem jej podróży jest ukochany pies, Lucy. W stanie Oregon psuje się samochód, Wendy zostaje aresztowana za kradzież, a przywiązana pod sklepem Lucy znika. Zrozpaczona dziewczyna próbuje odszukać psa i przetrwać przymusowy przystanek w obcym miasteczku.

KELLY REICHARDT w "Wendy i Lucy" w przenikliwy sposób opowiada o poszukiwaniu własnego miejsca na Ziemi. Moc tej opowieści zasadza się przed wszystkim na charyzmie Michelle Williams. Aktorka karierę rozpoczęła od epizodów w serialach. "Jezioro marzeń", z którym związała się na 5 lat, przyniosło jej sporą popularność. Później próbowała sił w zróżnicowanych projektach.
Dobrą passę rozpoczęła rola w "Dróżniku" Thomasa McCarthy'ego, a rok 2005 przyniósł przełomową "Tajemnicę Brokeback Mountain" Anga Lee. Williams wystąpiła tam u boku Jake'a Gyllenhaala i Heatha Ledgera. Rola przyniosła jej pierwszą w karierze nominację do Oscara. I choć statuetka przypadła Rachel Weisz, Williams udowodniła, że jej talent jest naprawdę wysokiej próby. Nominacja zaś rozwiązała worek z propozycjami. Aktorka, znów przedkładając ryzykowne propozycje nad hollywoodzkie pewniaki, zagrała m.in. u Lucasa Moodysona w "Mamucie" i Dereka Cianfrance'a w "Blue Valentine".
Ten ostatni, gdzie drugi raz - po "Odmiennych stanach moralności" - zagrała w duecie z Ryanem Goslingiem, przyniósł jej kolejną nominację do Oscara. W lutym 2012 na ekrany polskich kin wszedł "Mój tydzień z Marilyn". Za kreację MM Williams otrzymała Złoty Glob oraz trzecią nominację do Nagrody Akademii.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...