Ale kino+
alekino+
Film. Wenus w futrze

Wenus w futrze

Venus in Fur
dramat, Francja/Polska, 2013, 120 min. 16
reżyseria: Roman Polański
obsada: Emmanuelle Seigner, Mathieu Amalric
Premiera w Ale kino+: 6.02.2020 r.
343
Najbliższe emisje:
22:15
sobota22 lutego
Wenus w futrze
© dystrybucja Monolith Films Sp. z o.o.

Po "Rzezi" Yasminy Rezy druga z rzędu filmowa adaptacja sztuki teatralnej w reżyserii Romana Polańskiego. W obsadzie: Emmanuelle Seigner i Mathieu Amalric.

Thomas (Mathieu Amalric) jest reżyserem, który poszukuje odtwórczyni głównej roli do swojej nowej sztuki. Casting nie przynosi rezultatu. Żadna z kandydatek nie nadaje się do roli kobiety, która zawiera umowę z mężczyzną, by uczynić z niego niewolnika. Zrezygnowany reżyser już zbiera się do wyjścia, gdy do teatru wbiega spóźniona Wanda (Emmanuelle Seigner). Nalega, by ją przesłuchał. Wydaje się bezczelna i zdesperowana. Thomas, bardziej dla świętego spokoju, niż z przekonania, daje jej szansę. Wkrótce przekonuje się, że znalazł aktorkę idealną do roli, która na jego oczach przechodzi zdumiewającą metamorfozę.

"Wenus w futrze" jest adaptacją wystawianej z ogromnym sukcesem na Broadwayu sztuki Davida Ivesa, inspirowanej nowelą pod tym samym tytułem autorstwa Leopolda von Sacher-Masocha. Po "Rzezi" Yasminy Rezy to dla ROMANA POLAŃSKIEGO druga z rzędu filmowa adaptacja sztuki teatralnej. Na ekranie pojawiają się jedynie dwie postaci: aktorka i reżyser, których relacja dynamicznie się zmienia wraz z rozwojem akcji. Przy "Wenus w futrze" Polański ponownie zaprosił do współpracy operatora Pawła Edelmana, z którym wcześniej spotkali się na planach "Pianisty", "Oliviera Twista" i "Autora widmo" i kompozytora Alexandre'a Desplata. - Z Pawłem porozumiewamy się w zasadzie bez słów; on doskonale wie, że chcę zrobić film jak najszybciej. Podobnie z Alexandre'em Desplat. Z oboma się zaprzyjaźniłem, obaj są wyjątkowymi ludźmi, którzy rozumieją moje pomysły i są w stanie je przewidywać, a także na swój sposób rozwijać - komplementuje stałych współpracowników Polański.


ALE KINO+ POLECA

21.55
NIEDZIELA16 lutego
Modlitwa
Modlitwa

Uzależniony od narkotyków Thomas chce zerwać z nałogiem. Dołącza do społeczności byłych…

02.00
NIEDZIELA16 lutego
Miłość w Mieście Ogrodów
Miłość w Mieście Ogrodów

Historie o namiętnościach, ambicjach i marzeniach, ukazujące ludzi, którzy skrywają…

10.40
PONIEDZIAŁEK17 lutego
Wielkie nadzieje
Wielkie nadzieje

Utalentowany Finnegan Bell porzuca malarstwo i postanawia zapomnieć o młodzieńczej…SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...