Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Wenus w futrze

Wenus w futrze

Venus in Fur
dramat, Francja/Polska, 2013, 120 min.
reżyseria: Roman Polański
obsada: Emmanuelle Seigner, Mathieu Amalric
Premiera w Ale kino+: 6.02.2020 r.
343
Wenus w futrze
© dystrybucja Monolith Films Sp. z o.o.

Po "Rzezi" Yasminy Rezy druga z rzędu filmowa adaptacja sztuki teatralnej w reżyserii Romana Polańskiego. W obsadzie: Emmanuelle Seigner i Mathieu Amalric.

Thomas (Mathieu Amalric) jest reżyserem, który poszukuje odtwórczyni głównej roli do swojej nowej sztuki. Casting nie przynosi rezultatu. Żadna z kandydatek nie nadaje się do roli kobiety, która zawiera umowę z mężczyzną, by uczynić z niego niewolnika. Zrezygnowany reżyser już zbiera się do wyjścia, gdy do teatru wbiega spóźniona Wanda (Emmanuelle Seigner). Nalega, by ją przesłuchał. Wydaje się bezczelna i zdesperowana. Thomas, bardziej dla świętego spokoju, niż z przekonania, daje jej szansę. Wkrótce przekonuje się, że znalazł aktorkę idealną do roli, która na jego oczach przechodzi zdumiewającą metamorfozę.

"Wenus w futrze" jest adaptacją wystawianej z ogromnym sukcesem na Broadwayu sztuki Davida Ivesa, inspirowanej nowelą pod tym samym tytułem autorstwa Leopolda von Sacher-Masocha. Po "Rzezi" Yasminy Rezy to dla ROMANA POLAŃSKIEGO druga z rzędu filmowa adaptacja sztuki teatralnej. Na ekranie pojawiają się jedynie dwie postaci: aktorka i reżyser, których relacja dynamicznie się zmienia wraz z rozwojem akcji. Przy "Wenus w futrze" Polański ponownie zaprosił do współpracy operatora Pawła Edelmana, z którym wcześniej spotkali się na planach "Pianisty", "Oliviera Twista" i "Autora widmo" i kompozytora Alexandre'a Desplata. - Z Pawłem porozumiewamy się w zasadzie bez słów; on doskonale wie, że chcę zrobić film jak najszybciej. Podobnie z Alexandre'em Desplat. Z oboma się zaprzyjaźniłem, obaj są wyjątkowymi ludźmi, którzy rozumieją moje pomysły i są w stanie je przewidywać, a także na swój sposób rozwijać - komplementuje stałych współpracowników Polański.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...