Ale kino+
alekino+
Film. Wesele w Sorrento

Wesele w Sorrento

Den skaldede frisør
komediodramat, Dania/Szwecja/Włochy/Francja/Niemcy, 2012
reżyseria: Susanne Bier
obsada: Kim Bodnia, Molly Blixt Egelind, Pierce Brosnan, Trine Dyrholm
Premiera w Ale kino+: 12.05.2015 r.
5.00
343
5 głosy | 62 miejsce w rankingu
Wesele w Sorrento

Film duńskiej reżyserki Susanne Bier, którą widzowie Ale kino+ znają z takich obrazów jak "Bracia", "Tuż po weselu" czy nagrodzony w 2011 roku Oscarem® w kategorii "najlepszy film zagraniczny" "W lepszym świecie". "Wesele w Sorrento" to ciepła, optymistyczna opowieść o tym, że na miłość nigdy nie jest za późno. W głównych rolach grają m.in. Pierce Brosnan, Trine Dyrholm oraz Kim Bodnia - czyli detektyw Martin Rohde z serialu kryminalnego "Most nad Sundem".

Słoneczne Włochy, przepiękna willa położona w cytrusowym sadzie nad morzem. W tej cudownej scenerii ma się odbyć wesele Astrid i Patricka. Na ślub przyjeżdża matka panny młodej, Ida (Trine Dyrholm), która choruje na nowotwór. Przeszła długie i wyniszczające leczenie, tracąc włosy i zdrowie. Wsparcia nie mogła znaleźć w mężu, który opuścił ją dla młodszej kobiety. Ida jednak się nie poddaje, nie traci optymizmu i szykuje się na wesele Astrid. Tam poznaje ojca swojego zięcia. Jest nim niejaki Philip (Pierce Brosnan), zgorzkniały, zamożny wdowiec, który zamknął się w sobie po stracie żony. Wpierw ta doświadczona przez życie dwójka nie przypada sobie do gustu, jednak radosna atmosfera wesela zmienia ich wzajemne nastawienie do siebie.

"Wesele w Sorrento" to niepoprawnie optymistyczna opowieść o tym, że na miłość i szczęście nigdy nie jest za późno. Błyskotliwy scenariusz Andersa Thomasa Jensena ("Jabłka Adama", "Tuż po weselu", "W lepszym świecie") , inteligentny humor i rewelacyjna obsada sprawiły, że film zebrał ciepłe recenzje oraz świetne wyniki w europejskich kinach, stając się największym kasowym przebojem w karierze duńskiej reżyserki Susanne Bier. Doceniła go także Europejska Akademia Filmowa przyznając w 2013 roku nagrodę w kategorii "najlepsza europejska komedia".

SUSANNE BIER nim zajęła się reżyserią spędziła kilka lat na uniwersytecie w Jerozolimie, gdzie studiowała architekturę. Po ukończeniu u schyłku lat 80. kopenhaskiej szkoły filmowej zajęła się reżyserią. Prędko została dostrzeżona przez widownię międzynarodową. Pierwszą nominację Oscarową otrzymała w 2007 r. za "Tuż po weselu" ze świetnym występem Madsa Mikkelsena. Statuetkę przyznano jej już cztery lata później za dramat "W lepszym świecie".
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...