Ale kino+
alekino+
Film. Wiedźmin: Calanthe

Wiedźmin: Calanthe


serial fantasy, Polska, 2001-2002, 50 min.
reżyseria: Marek Brodzki
obsada: Agata Buzek, Andrzej Chyra, Ewa Wiśniewska, Grażyna Wolszczak, Maciej Kozłowski, Michał Żebrowski, Zbigniew Zamachowski
Premiera w Ale kino+: 17.05.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 168 miejsce w rankingu
Wiedźmin: Calanthe

Lata 80. Andrzej Sapkowski na łamach "Fantastyki" zaczyna publikację cyklu wiedźmińskiego. Nie spodziewa się zapewne, że postać białowłosego wojownika na tak długo rozgrzeje wyobraźnię polskich miłośników sag i legend. Wiedźmin staje się najpopularniejszym bohaterem rodzimej literatury fantasy. Przeniesione na ekran przygody pogromcy potworów, z Michałem Żebrowskim w roli tytułowej, w maju w ale kino!

Podczas wędrówki przez las, Geralt ratuje życie młodej księżniczce. Jej matka, a zarazem królowa Cintry, w dowód wdzięczności zaprasza go na swój dwór. Dowiadując się o licznych przymiotach Wiedźmina, prosi go pomoc. Wkrótce bowiem odbyć ma się zlot zalotników, podczas którego będzie ona musiała oddać rękę swojej jedynej córki Pavetty. Jeden z pretendentów - niejaki Jeż z Erlenwaldu - spędza królowej sen z powiek. Cały zamek żyje domysłami, że ten skrywający się permanentnie pod zbroją potwór, chroniony silnymi mocami, zakrada się nocami do królewskich komnat. Straże i cała świta pozostają bezradne. W dodatku Jeż rości sobie prawa do księżniczki i zarazem tronu Cintry, na mocy obietnicy złożonej mu niegdyś przez króla. Królowa Calanthe prosi więc Geralta, by pojechał do Erlenwaldu i rozprawił się dziwnym rycerzem, zanim ten wystąpi ze swoimi roszczeniami. Wiedźmin dociera do Jeża, który wyjaśnia mu, że Pavetta należy mu się na mocy prawa niespodzianki. Ponadto tylko księżniczka może odczynić rzuconą na niego klątwę. Jeśli Pavetta obdarzy go miłością, on przestanie być pół-człowiekiem pół-jeżem.

ODCINKI

Wiedźmin: Dzieciństwo
Wiedźmin: Nauka
Wiedźmin
Wiedźmin: Człowiek - pierwsze spotkanie
Wiedźmin: Smok
Wiedźmin: Okruch lodu
Wiedźmin: Dolina Kwiatów
Wiedźmin: Rozdroże
Wiedźmin: Świątynia Melitele
Wiedźmin: Mniejsze zło
Wiedźmin: Jaskier
Wiedźmin: Falvick
Wiedźmin: Ciri
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...