Ale kino+
alekino+
Film. Wiedźmin: Ciri

Wiedźmin: Ciri


serial fantasy, Polska, 2001-2002, 50 min.
reżyseria: Marek Brodzki
obsada: Agnieszka Dygant, Daniel Olbrychski, Michał Żebrowski, Zbigniew Zamachowski
Premiera w Ale kino+: 14.06.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 104 miejsce w rankingu
Wiedźmin: Ciri

Lata 80. Andrzej Sapkowski na łamach "Fantastyki" zaczyna publikację cyklu wiedźmińskiego. Nie spodziewa się zapewne, że postać białowłosego wojownika na tak długo rozgrzeje wyobraźnię polskich miłośników sag i legend. Wiedźmin staje się najpopularniejszym bohaterem rodzimej literatury fantasy. Przeniesione na ekran przygody pogromcy potworów, z Michałem Żebrowskim w roli tytułowej, w maju w ale kino!

Geralt, który dzięki fortelowi unika śmierci z rąk rycerzy Nilfgardu, nie ustaje w poszukiwaniach Ciri. Z każdym dniem traci jednak nadzieję, że kiedykolwiek odnajdzie dziewczynkę. Smutek odbiera mu najpierw chęć do dalszej walki, z czasem także chęć do życia. Zaniepokojony stanem zdrowia swojego przyjaciela, Jaskier postanawia mu pomóc. W mieście nie odnajduje jednak żadnego tropu, który zaprowadziłby go do Ciri. Poeta wpada za to na inny pomysł. Postanawia wrócić do lochów, w których miała być według intuicji Geralta przetrzymywana dziewczynka, aby zabrać stamtąd zgromadzone przez Nilfgardczyków kufry pełne złotych monet. Za zdobyte pieniądze Jaskier kupuje jedzenie i zwierzęta dla głodujących elfów. Miłosierny gest śpiewaka tylko chwilowo poprawia Wiedźminowi humor. Geralt decyduje się porzucić wiedźmiński los. Do życia człowieka szczęśliwego brakuje mu jednak Ciri. Aby raz na zawsze zerwać z kodeksem, który przyniósł mu tyle nieszczęścia, oraz ostatecznie dowiedzieć się, kim jest, Geralt wybiera się do Kaermorhen.

ODCINKI

Wiedźmin: Dzieciństwo
Wiedźmin: Nauka
Wiedźmin
Wiedźmin: Człowiek - pierwsze spotkanie
Wiedźmin: Smok
Wiedźmin: Okruch lodu
Wiedźmin: Calanthe
Wiedźmin: Dolina Kwiatów
Wiedźmin: Rozdroże
Wiedźmin: Świątynia Melitele
Wiedźmin: Mniejsze zło
Wiedźmin: Jaskier
Wiedźmin: Falvick
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...