Ale kino+
alekino+
Film. Wiedźmin: Człowiek - pierwsze spotkanie

Wiedźmin: Człowiek - pierwsze spotkanie


serial fantasy, Polska, 2001-2002, 50 min.
reżyseria: Marek Brodzki
obsada: Andrzej Chyra, Dorota Kamińska, Karolina Gruszka, Maciej Kozłowski, Michał Żebrowski
Premiera w Ale kino+: 10.05.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 451 miejsce w rankingu
Wiedźmin: Człowiek - pierwsze spotkanie

Lata 80. Andrzej Sapkowski na łamach "Fantastyki" zaczyna publikację cyklu wiedźmińskiego. Nie spodziewa się zapewne, że postać białowłosego wojownika na tak długo rozgrzeje wyobraźnię polskich miłośników sag i legend. Wiedźmin staje się najpopularniejszym bohaterem rodzimej literatury fantasy. Przeniesione na ekran przygody pogromcy potworów, z Michałem Żebrowskim w roli tytułowej, w maju w ale kino!

Podróżując przez las, Geralt jest świadkiem próby gwałtu na młodej dziewczynie. Aby ocalić jej życie, staje w szranki z oprawcami. Podnosząc rękę na człowieka, sprzeniewierza się jednak wiedźmińskiemu kodeksowi. Jego potyczki z ludźmi obserwuje z ukrycia dawny opiekun Geralta i w ostatniej chwili przychodzi mu z pomocą. Po walce upomina Geralta, że występowanie przeciw ludziom nie należy do jego obowiązków i może się źle dla niego skończyć. Młody wiedźmin proponuje mistrzowi, aby dołączył do niego, ale ten odmawia i wyrusza w samotną wyprawę. Uratowana dziewczyna to Renfri, księżniczka, która uciekła z zamku przed nienawistną macochą. Teraz, żądna pomsty, chce dołączyć do leśnej bandy. Pyskata Renfri, nie okazując swojemu wybawcy należytej wdzięczności, uświadamia Geraltowi, że być może ludzie nie są warci tego, by ich chronić. Odprowadziwszy księżniczkę do kryjówki zbójników, wiedźmin rusza dalej. Po drodze ratuje driadę Morenn zaatakowaną przez leśnego wija. Driada jest ranna. Dzięki ziołowym miksturom szybko odzyskuje jednak siły. Okazuje się, że Morenn jest nie tylko piękna, ale także łagodna i dobra. Driada zakochuje się w Geralcie, a ten nie pozostając obojętnym na jej względy, postanawia odwieźć ją do rodzinnego Brokilonu.

ODCINKI

Wiedźmin: Dzieciństwo
Wiedźmin: Nauka
Wiedźmin
Wiedźmin: Smok
Wiedźmin: Okruch lodu
Wiedźmin: Calanthe
Wiedźmin: Dolina Kwiatów
Wiedźmin: Rozdroże
Wiedźmin: Świątynia Melitele
Wiedźmin: Mniejsze zło
Wiedźmin: Jaskier
Wiedźmin: Falvick
Wiedźmin: Ciri
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...