Ale kino+
alekino+
Film. Wiedźmin: Dzieciństwo

Wiedźmin: Dzieciństwo


serial fantasy, Polska, 2001-2002, 50 min.
reżyseria: Marek Brodzki
obsada: Agnieszka Sitek, Andrzej Chyra, Anna Dymna, Ewa Wiśniewska, Jerzy Nowak, Maciej Kozłowski, Magdalena Warzecha, Michał Żebrowski, Zbigniew Zamachowski
Premiera w Ale kino+: 3.05.2011 r.
4.00
343
4 głosy | 551 miejsce w rankingu
Wiedźmin: Dzieciństwo
1
2

Lata 80. Andrzej Sapkowski na łamach "Fantastyki" zaczyna publikację cyklu wiedźmińskiego. Nie spodziewa się zapewne, że postać białowłosego wojownika na tak długo rozgrzeje wyobraźnię polskich miłośników sag i legend. Wiedźmin staje się najpopularniejszym bohaterem rodzimej literatury fantasy. Przeniesione na ekran przygody pogromcy potworów, z Michałem Żebrowskim w roli tytułowej, w maju w ale kino!

Pierwszy odcinek przenosi nas do czasów dzieciństwa Wiedźmina. Jako mały chłopiec, na mocy przysięgi złożonej przez ojca, Geralt zostaje odebrany rodzicom. Ojciec w chwili zagrożenia obiecał bowiem, że jeśli zostanie mu darowane życie, odda syna na wychowanie wiedźminom. Kilkuletni Geralt trafia do Kaer Morhen, gdzie ma odbyć szkolenie ze sztuk walki, a jego ciało, dzięki rozmaitym eliksirom, uzyska ponadludzkie właściwości. Ponieważ wielu chłopców umiera podczas treningów, wyjątkowo dobre wyniki Geralta zaskakują. Mimo licznych wątpliwości, jakie wzbudza chłopak, Rada Wiedźminów postanawia dać mu ostatnią szansę. Chłopiec ma samotnie pozostać w lesie, gdzie podczas trzydziestu dni musi walczyć o swoje przetrwanie. Wykazując ponadprzeciętną inteligencję i zwierzęcy instynkt, Geralt zwraca na siebie uwagę starego kapłana Vesemira. Ten postanawia przekazać mu swoje błogosławieństwo.

ODCINKI

Wiedźmin: Nauka
Wiedźmin
Wiedźmin: Człowiek - pierwsze spotkanie
Wiedźmin: Smok
Wiedźmin: Okruch lodu
Wiedźmin: Calanthe
Wiedźmin: Dolina Kwiatów
Wiedźmin: Rozdroże
Wiedźmin: Świątynia Melitele
Wiedźmin: Mniejsze zło
Wiedźmin: Jaskier
Wiedźmin: Falvick
Wiedźmin: Ciri
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...