Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Wiedźmin: Falvick

Wiedźmin: Falvick


serial fantasy, Polska, 2001-2002, 50 min.
reżyseria: Marek Brodzki
obsada: Agnieszka Dygant, Daniel Olbrychski, Michał Żebrowski, Zbigniew Zamachowski
Premiera w Ale kino+: 7.06.2011 r.
343
Wiedźmin: Falvick

Lata 80. Andrzej Sapkowski na łamach "Fantastyki" zaczyna publikację cyklu wiedźmińskiego. Nie spodziewa się zapewne, że postać białowłosego wojownika na tak długo rozgrzeje wyobraźnię polskich miłośników sag i legend. Wiedźmin staje się najpopularniejszym bohaterem rodzimej literatury fantasy. Przeniesione na ekran przygody pogromcy potworów, z Michałem Żebrowskim w roli tytułowej, w maju w ale kino!

Intrygant Falvick oraz świta cesarza Nilfgardu przeczuwają już, że ktoś chce pokrzyżować im plany dotyczące Ciri. Dzięki podstępowi Geralt wpada na trop dziewczynki. Gdy dociera na miejsce, znajduje tam dużą grupę dzieci przetrzymywanych przez rycerzy hrabiego Falvicka. Niestety wśród nich nie ma księżniczki. Wiedźmin ma dość bezcelowych poszukiwań i postanawia zaczekać tu na swojego przeciwnika. Ten wkrótce zjawia się wraz ze sługami cesarza. Kiedy wydaje się, że pojmany przez Nilfgardczyków Geralt za chwilę zostanie skrócony o głowę, umiejętnie rzuca podejrzenia na Falvicka, odwracając tym samym sytuację na swoją korzyść. Cesarski baron zaintrygowany postacią Wiedźmina, zarządza sąd, który ma rozstrzygnąć, po czyjej stronie leży prawda. Wedle wyzwania - Geralt i Falvick mają stanąć do walki. Mimo zwycięstwa, Wiedźmin zostaje pojmany przez rycerzy barona, który wydaje na niego wyrok śmierci poprzez wbicie na pal. Wyrok ma się dokonać następnego dnia o poranku. Geralt nie poddaje się jednak tak łatwo. Nie pozwala mu na to myśl o Ciri.

ODCINKI

Wiedźmin: Dzieciństwo
Wiedźmin: Nauka
Wiedźmin
Wiedźmin: Człowiek - pierwsze spotkanie
Wiedźmin: Smok
Wiedźmin: Okruch lodu
Wiedźmin: Calanthe
Wiedźmin: Dolina Kwiatów
Wiedźmin: Rozdroże
Wiedźmin: Świątynia Melitele
Wiedźmin: Mniejsze zło
Wiedźmin: Jaskier
Wiedźmin: Ciri
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...