Ale kino+
alekino+
Film. Wiedźmin: Mniejsze zło

Wiedźmin: Mniejsze zło


serial fantasy, Polska, 2001-2002, 50 min.
reżyseria: Marek Brodzki
obsada: Agnieszka Dygant, Daniel Olbrychski, Michał Żebrowski, Zbigniew Zamachowski
Premiera w Ale kino+: 31.05.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 502 miejsce w rankingu
Wiedźmin: Mniejsze zło

Lata 80. Andrzej Sapkowski na łamach "Fantastyki" zaczyna publikację cyklu wiedźmińskiego. Nie spodziewa się zapewne, że postać białowłosego wojownika na tak długo rozgrzeje wyobraźnię polskich miłośników sag i legend. Wiedźmin staje się najpopularniejszym bohaterem rodzimej literatury fantasy. Przeniesione na ekran przygody pogromcy potworów, z Michałem Żebrowskim w roli tytułowej, w maju w ale kino!

Geralt wyrusza w drogę do Brokilonu, by poprosić driady o przygotowanie kryjówki dla Ciri. Kiedy tylko opuszcza Ellander, do świątyni Melitele przybywają rycerze Zakonu Białej Róży z okrutnym Falvickiem na czele. Choć Nenneke przyjmuje wobec ich nieustępliwą postawę, Falvick grozi, że jeśli ta nie wyda Ciri, on zacznie zabijać zgromadzone w miejscu kultu elfy oraz zgładzi wszystkie kapłanki. Nie zważając na groźby Ioli, Falvick zaczyna przystępować do okrutnego dzieła. W ostatniej chwili od zagłady ratuje wszystkich mała Ciri, która postanawia wziąć odpowiedzialność za swój los i wychodzi z ukrycia. Rycerze zabierają księżniczkę ze sobą. Wkrótce po ich odjeździe do świątyni wkracza banda Renfri, która będąc w zmowie z Falvickiem, dopełnia mordu. Tymczasem Geralt trafia do miasteczka Blaviken. Spotyka tam maga Stregebora, który opowiada mu o śmierci Nenneke, co bardzo wstrząsa Wiedźminem. Czarodziej prosi go o pomoc, bowiem pałająca żądzą zemsty Renfri teraz czyha na jego życie.

ODCINKI

Wiedźmin: Dzieciństwo
Wiedźmin: Nauka
Wiedźmin
Wiedźmin: Człowiek - pierwsze spotkanie
Wiedźmin: Smok
Wiedźmin: Okruch lodu
Wiedźmin: Calanthe
Wiedźmin: Dolina Kwiatów
Wiedźmin: Rozdroże
Wiedźmin: Świątynia Melitele
Wiedźmin: Jaskier
Wiedźmin: Falvick
Wiedźmin: Ciri
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...