Ale kino+
alekino+
Film. Wiedźmin: Nauka

Wiedźmin: Nauka


serial fantasy, Polska, 2001-2002, 48 min.
reżyseria: Marek Brodzki
obsada: Agnieszka Sitek, Andrzej Chyra, Anna Dymna, Ewa Wiśniewska, Jerzy Nowak, Maciej Kozłowski, Magdalena Warzecha, Michał Żebrowski, Zbigniew Zamachowski
Premiera w Ale kino+: 3.05.2011 r.
1.00
343
1 głosy | 559 miejsce w rankingu
Wiedźmin: Nauka

Lata 80. Andrzej Sapkowski na łamach "Fantastyki" zaczyna publikację cyklu wiedźmińskiego. Nie spodziewa się zapewne, że postać białowłosego wojownika na tak długo rozgrzeje wyobraźnię polskich miłośników sag i legend. Wiedźmin staje się najpopularniejszym bohaterem rodzimej literatury fantasy. Przeniesione na ekran przygody pogromcy potworów, z Michałem Żebrowskim w roli tytułowej, w maju w ale kino!

Geralt ma około dwudziestu lat. Po pomyślnie przebytych próbach: Gór, Snów i Traw, wraz z innymi kandydatami na wiedźminów odbywa szkolenie w Kaer Morhen.

Geralt odznacza się nieprzeciętnymi umiejętnościami i zbyt ludzką empatią, dlatego jest szykanowany przez starszych wiedźminów. Wystawiany na coraz cięższe próby, inteligentnie omija zastawiane na siebie pułapki, czym jeszcze bardziej rozsierdza swoich nauczycieli. W dodatku chłopak zakochuje się w wiedźmince Adeli. Ponieważ wiedźmini nie mogą ulegać namiętnościom, krótki romans szybko się kończy, ale Geralt coraz częściej zastanawia się nad swoją ludzką naturą. Wobec pogarszającego się stanu zdrowia kapłana Vesemira, władzę powoli przejmuje Sorel. Kiedy zasadzki zastawiane na Geralta nie skutkują, ten zaczyna knuć kolejny spisek. Podczas egzaminu kończącego naukę w Kaer Morhen chłopak musi stanąć do walki ze sławnym mistrzem miecza Thornwaldem. Jeśli wygra - zostanie pełnoprawnym wiedźminem.

ODCINKI

Wiedźmin: Dzieciństwo
Wiedźmin
Wiedźmin: Człowiek - pierwsze spotkanie
Wiedźmin: Smok
Wiedźmin: Okruch lodu
Wiedźmin: Calanthe
Wiedźmin: Dolina Kwiatów
Wiedźmin: Rozdroże
Wiedźmin: Świątynia Melitele
Wiedźmin: Mniejsze zło
Wiedźmin: Jaskier
Wiedźmin: Falvick
Wiedźmin: Ciri
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...