Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Wiedźmin: Okruch lodu

Wiedźmin: Okruch lodu


serial fantasy, Polska, 2001-2002, 50 min.
reżyseria: Marek Brodzki
obsada: Andrzej Chyra, Grażyna Wolszczak, Maciej Kozłowski, Michał Żebrowski, Zbigniew Zamachowski
Premiera w Ale kino+: 17.05.2011 r.
343
Wiedźmin: Okruch lodu

Lata 80. Andrzej Sapkowski na łamach "Fantastyki" zaczyna publikację cyklu wiedźmińskiego. Nie spodziewa się zapewne, że postać białowłosego wojownika na tak długo rozgrzeje wyobraźnię polskich miłośników sag i legend. Wiedźmin staje się najpopularniejszym bohaterem rodzimej literatury fantasy. Przeniesione na ekran przygody pogromcy potworów, z Michałem Żebrowskim w roli tytułowej, w maju w ale kino!

Opętany miłością do czarodziejki Yennefer, Geralt postanawia z nią zamieszkać i spróbować ludzkiego życia we dwoje. Próba stabilizacji nie wychodzi jednak nikomu na dobre. Wojownik ma coraz większe problemy z określeniem swojej tożsamości - dla ludzi jest mutantem, dla wiedźminów, jako zbyt ludzki, uchodzi za dziwaka. Geralt chce kochać, chociaż wie, że mu nie wolno. Sprawę komplikuje fakt, że Yennefer ponad wszystko pragnie dziecka. Wiedźmini jednak za sprawą eliksirów przyjmowanych w dzieciństwie przechodzą rozmaite mutacje, przez co definitywnie tracą płodność. Yennefer z każdym dniem staje się coraz bardziej tajemnicza i coraz bardziej oziębła wobec kochanka. Geralt niepokoi się, że przyczyną jest także bliska relacja Yennefer z miejskim czarodziejem Istreddem. Postanawia więc odwiedzić rywala. Tymczasem do miasta przybywa dawny druh Geralta, bard Jaskier. Informuje przyjaciela, że wkrótce może dojść tu do pogromu elfów. Atmosfera w mieście jest bardzo napięta. Geralt postanawia pomóc elfom. W miejskiej łaźni dostrzega wiedźmina - renegata, swojego odwiecznego wroga Falvicka. Jego obecność, już w i tak niespokojnym mieście, wróży tylko nieszczęście.

ODCINKI

Wiedźmin: Dzieciństwo
Wiedźmin: Nauka
Wiedźmin
Wiedźmin: Człowiek - pierwsze spotkanie
Wiedźmin: Smok
Wiedźmin: Calanthe
Wiedźmin: Dolina Kwiatów
Wiedźmin: Rozdroże
Wiedźmin: Świątynia Melitele
Wiedźmin: Mniejsze zło
Wiedźmin: Jaskier
Wiedźmin: Falvick
Wiedźmin: Ciri
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...