Ale kino+
alekino+
Film. Wiedźmin: Okruch lodu

Wiedźmin: Okruch lodu


serial fantasy, Polska, 2001-2002, 50 min.
reżyseria: Marek Brodzki
obsada: Andrzej Chyra, Grażyna Wolszczak, Maciej Kozłowski, Michał Żebrowski, Zbigniew Zamachowski
Premiera w Ale kino+: 17.05.2011 r.
343
Wiedźmin: Okruch lodu

Lata 80. Andrzej Sapkowski na łamach "Fantastyki" zaczyna publikację cyklu wiedźmińskiego. Nie spodziewa się zapewne, że postać białowłosego wojownika na tak długo rozgrzeje wyobraźnię polskich miłośników sag i legend. Wiedźmin staje się najpopularniejszym bohaterem rodzimej literatury fantasy. Przeniesione na ekran przygody pogromcy potworów, z Michałem Żebrowskim w roli tytułowej, w maju w ale kino!

Opętany miłością do czarodziejki Yennefer, Geralt postanawia z nią zamieszkać i spróbować ludzkiego życia we dwoje. Próba stabilizacji nie wychodzi jednak nikomu na dobre. Wojownik ma coraz większe problemy z określeniem swojej tożsamości - dla ludzi jest mutantem, dla wiedźminów, jako zbyt ludzki, uchodzi za dziwaka. Geralt chce kochać, chociaż wie, że mu nie wolno. Sprawę komplikuje fakt, że Yennefer ponad wszystko pragnie dziecka. Wiedźmini jednak za sprawą eliksirów przyjmowanych w dzieciństwie przechodzą rozmaite mutacje, przez co definitywnie tracą płodność. Yennefer z każdym dniem staje się coraz bardziej tajemnicza i coraz bardziej oziębła wobec kochanka. Geralt niepokoi się, że przyczyną jest także bliska relacja Yennefer z miejskim czarodziejem Istreddem. Postanawia więc odwiedzić rywala. Tymczasem do miasta przybywa dawny druh Geralta, bard Jaskier. Informuje przyjaciela, że wkrótce może dojść tu do pogromu elfów. Atmosfera w mieście jest bardzo napięta. Geralt postanawia pomóc elfom. W miejskiej łaźni dostrzega wiedźmina - renegata, swojego odwiecznego wroga Falvicka. Jego obecność, już w i tak niespokojnym mieście, wróży tylko nieszczęście.

ODCINKI

Wiedźmin: Dzieciństwo
Wiedźmin: Nauka
Wiedźmin
Wiedźmin: Człowiek - pierwsze spotkanie
Wiedźmin: Smok
Wiedźmin: Calanthe
Wiedźmin: Dolina Kwiatów
Wiedźmin: Rozdroże
Wiedźmin: Świątynia Melitele
Wiedźmin: Mniejsze zło
Wiedźmin: Jaskier
Wiedźmin: Falvick
Wiedźmin: Ciri
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...