Ale kino+
alekino+
Film. Wiedźmin: Rozdroże

Wiedźmin: Rozdroże


serial fantasy, Polska, 2001-2002, 50 min.
reżyseria: Marek Brodzki
obsada: Agata Buzek, Andrzej Chyra, Ewa Wiśniewska, Grażyna Wolszczak, Maciej Kozłowski, Michał Żebrowski, Zbigniew Zamachowski
Premiera w Ale kino+: 24.05.2011 r.
5.00
343
15 głosy | 264 miejsce w rankingu
Wiedźmin: Rozdroże

Lata 80. Andrzej Sapkowski na łamach "Fantastyki" zaczyna publikację cyklu wiedźmińskiego. Nie spodziewa się zapewne, że postać białowłosego wojownika na tak długo rozgrzeje wyobraźnię polskich miłośników sag i legend. Wiedźmin staje się najpopularniejszym bohaterem rodzimej literatury fantasy. Przeniesione na ekran przygody pogromcy potworów, z Michałem Żebrowskim w roli tytułowej, w maju w ale kino!

Na rozstaju dróg Geralt znajduje monarsze obwieszczenie. W mieście Wyzime grasuje groźna strzyga. Śmiałkowi, który ją pokona, należy się hojna nagroda. Wiedźmin postanawia spróbować szczęścia. Gdy dociera na dwór króla Foltesa, przekonuje się, że zadanie będzie trudniejsze, niż mógłby przypuszczać. Strzyga bowiem to królewska córka, którą niegdyś klątwa zamieniła w żądnego krwi potwora. Król oczekuje od Wiedźmina, że ten nie tyle pokona strzygę, co zdejmie z księżniczki zły czar. W przeddzień pełni księżyca Geralt wykrada z krypty potwora lalkę i tym podstępem zwabia ją następnej nocy. Walka jest bardzo zaciekła i Geralt cudem wychodzi z niej żywy. Kiedy wybudza się ze śpiączki spostrzega, że stracił czucie w prawej ręce, co uniemożliwia dalsze władanie mieczem i tym samym walkę z potworami. Aby wyleczyć rany, postanawia udać się na jakiś czas do świątyni bogini Melitele.

ODCINKI

Wiedźmin: Dzieciństwo
Wiedźmin: Nauka
Wiedźmin
Wiedźmin: Człowiek - pierwsze spotkanie
Wiedźmin: Smok
Wiedźmin: Okruch lodu
Wiedźmin: Calanthe
Wiedźmin: Dolina Kwiatów
Wiedźmin: Świątynia Melitele
Wiedźmin: Mniejsze zło
Wiedźmin: Jaskier
Wiedźmin: Falvick
Wiedźmin: Ciri
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...