Ale kino+
alekino+
Film. Wiedźmin: Smok

Wiedźmin: Smok


serial fantasy, Polska, 2001-2002, 50 min.
reżyseria: Marek Brodzki
obsada: Andrzej Chyra, Dorota Kamińska, Karolina Gruszka, Maciej Kozłowski, Michał Żebrowski
Premiera w Ale kino+: 10.05.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 579 miejsce w rankingu
Wiedźmin: Smok

Lata 80. Andrzej Sapkowski na łamach "Fantastyki" zaczyna publikację cyklu wiedźmińskiego. Nie spodziewa się zapewne, że postać białowłosego wojownika na tak długo rozgrzeje wyobraźnię polskich miłośników sag i legend. Wiedźmin staje się najpopularniejszym bohaterem rodzimej literatury fantasy. Przeniesione na ekran przygody pogromcy potworów, z Michałem Żebrowskim w roli tytułowej, w maju w ale kino!

Geralt jest już doświadczonym wiedźminem. Przybywa do pewnego miasteczka, by za zapłatę zabić bazyliszka. Częste kontakty z ludźmi napawają go jednak wątpliwościami co do sensu jego pracy. Zastanawia się bowiem, czy to nie ludzie - podstępni, chytrzy i okrutni - nie są gorszymi potworami, niż stwory, które przychodzi mu zabijać w obronie człowieka. Występując przeciw potworom, występuje bowiem przeciw naturze. Kiedy Geralt rozprawia się z bazyliszkiem, do jego i tak skąpego majątku dobierają się miejscowi złodziejaszkowie. Naprzeciw ich niecnym zamiarom wychodzi tajemniczy rycerz Borch Trzy Kawki oraz jego świta - dwie zerrikańskie wojowniczki. Geralt zaprzyjaźnia się z rycerzem i w dalszą drogę wyruszają razem. Podczas przeprawy przez las spotykają barda Jaskiera, dawnego przyjaciela wiedźmina. Śpiewak opowiada im o planowanej wyprawie na smoka. Chociaż nie chcą robić konkurencji myśliwym, Geralt, Borch i Jaskier przyłączają się do polowania. W lesie, niespodziewanie wiedźmin spotyka czarodziejkę Yennefer, z którą kiedyś łączył go płomienny romans. Ulegając uczuciu, Geralt po raz kolejny odsuwa się od wiedźmińskiego kodeksu.

ODCINKI

Wiedźmin: Dzieciństwo
Wiedźmin: Nauka
Wiedźmin
Wiedźmin: Człowiek - pierwsze spotkanie
Wiedźmin: Okruch lodu
Wiedźmin: Calanthe
Wiedźmin: Dolina Kwiatów
Wiedźmin: Rozdroże
Wiedźmin: Świątynia Melitele
Wiedźmin: Mniejsze zło
Wiedźmin: Jaskier
Wiedźmin: Falvick
Wiedźmin: Ciri
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...