Ale kino+
alekino+
Film. Wiedźmin: Świątynia Melitele

Wiedźmin: Świątynia Melitele


serial fantasy, Polska, 2001-2002, 50 min.
reżyseria: Marek Brodzki
obsada: Anna Dymna, Maciej Kozłowski, Maria Peszek, Michał Żebrowski, Zbigniew Zamachowski
Premiera w Ale kino+: 31.05.2011 r.
343
Wiedźmin: Świątynia Melitele

Lata 80. Andrzej Sapkowski na łamach "Fantastyki" zaczyna publikację cyklu wiedźmińskiego. Nie spodziewa się zapewne, że postać białowłosego wojownika na tak długo rozgrzeje wyobraźnię polskich miłośników sag i legend. Wiedźmin staje się najpopularniejszym bohaterem rodzimej literatury fantasy. Przeniesione na ekran przygody pogromcy potworów, z Michałem Żebrowskim w roli tytułowej, w maju w ale kino!

Geralt jest coraz bardziej wyczerpany ciągłymi walkami z potworami. Wspomagające eliksiry, które przyjmuje, także nie pozostają obojętne dla jego organizmu. Po zaciekłej bitwie z bagiennym stworem, ranny Wiedźmin ostatkiem sił dosiada konia i dociera do świątyni Melitele, gdzie kolejny już raz Matka Nenneke otacza go troskliwą opieką. Geralt powoli odzyskuje siły. Tymczasem renegat Falvick, działając na zlecenie potężnego cesarza Nilfgardu, ma odnaleźć ocalałą z rzezi wnuczkę królowej Cintry. Dziewczynka, jako ostatnia z rodu Starszej Krwi, jest według planów cesarza idealną kandydatką na żonę. Ponieważ setki elfów i uciekinierów ze zniszczonej Cintry znalazło schronienie w świątyni Melitele, trop w poszukiwaniu Ciri prowadzi właśnie tam.

ODCINKI

Wiedźmin: Dzieciństwo
Wiedźmin: Nauka
Wiedźmin
Wiedźmin: Człowiek - pierwsze spotkanie
Wiedźmin: Smok
Wiedźmin: Okruch lodu
Wiedźmin: Calanthe
Wiedźmin: Dolina Kwiatów
Wiedźmin: Rozdroże
Wiedźmin: Mniejsze zło
Wiedźmin: Jaskier
Wiedźmin: Falvick
Wiedźmin: Ciri
SERIALE

Baptiste

Detektyw Julien Baptiste odszedł już jakiś czas temu na spokojną emeryturę. Kiedy przebywa wraz z żoną na wakacjach w Amsterdamie, dostaje telefon z prośbą o pomoc...


Zaczęło się w środę

Faith, walijska prawniczka, jest zmuszona przerwać przedłużony urlop macierzyński, gdy dowiaduje się o zaginięciu jej męża i partnera biznesowego, Evana. Gdy prawda o jego działaniach wychodzi na jaw, Faith toczy groźną walkę, aby chronić siebie i swoją rodzinę.


Alex. Brudny glina

Po śmierci swojego partnera, Alex postanawia wyjść na prostą. Jednak aby mu się...