Ale kino+
alekino+
Film. Wiedźmin

Wiedźmin


serial fantasy, Polska, 2001-2002, 53 min.
reżyseria: Marek Brodzki
obsada: Andrzej Chyra, Anna Dymna, Ewa Wiśniewska, Grażyna Wolszczak, Michał Żebrowski, Zbigniew Zamachowski
Premiera w Ale kino+: 3.05.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 74 miejsce w rankingu
Wiedźmin

Wiedźmin Geralt z Rivii zarabia na życie jako płatny zabójca potworów. Z czasem zaczyna sobie jednak zadawać pytanie, kto jest gorszy: monstra, które zabija, czy ludzie, od których przyjmuje zlecenia.

Serial o przygodach pogromcy potworów, z Michałem Żebrowskim w roli tytułowej, w maju w ale kino!

Kiedy w 1986 roku Andrzej Sapkowski wysyłał na konkurs "Fantastyki" opowiadanie pt. "Wiedźmin", nie przypuszczał, ze stworzona przez niego postać stanie się najsłynniejszym i najbardziej oryginalnym bohaterem polskiej literatury fantasy. Kiedy kilkanaście lat później opowiadania i saga o wiedźminie stały się bestsellerami, zadziałać musiał "powab uprzednio sprzedanego tytułu" - ekranizacja była tylko kwestią czasu.

Dokonał jej w 2002 roku debiutant MAREK BRODZKI, wykorzystując dwa tomy opowiadań "Ostatnie życzenie" i "Miecz przeznaczenia" - równolegle z wersją kinowa "Wiedźmina" powstawał serial. Największe emocje wśród fanów prozy Sapkowskiego budziła kwestia obsady: tytułową rolę, nieco na przekór swojemu dotychczasowemu filmowemu emploi zagrał Michał Żebrowski, a jego ukochaną Yennefer - Grażyna Wolszczak. Poza tym na ekranie pojawia się m.in. Zbigniew Zamachowski, Andrzej Chyra, Anna Dymna i Ewa Wiśniewska. Serial zebrał lepsze recenzje niż wersja kinowa, a jego dużym atutem jest muzyka skomponowana przez Grzegorza Ciechowskiego, nagrodzona - niestety już po śmierci artysty - przez czytelników "Filmu" Złotą Kaczką.

ODCINKI

Wiedźmin: Dzieciństwo
Wiedźmin: Nauka
Wiedźmin: Człowiek - pierwsze spotkanie
Wiedźmin: Smok
Wiedźmin: Okruch lodu
Wiedźmin: Calanthe
Wiedźmin: Dolina Kwiatów
Wiedźmin: Rozdroże
Wiedźmin: Świątynia Melitele
Wiedźmin: Mniejsze zło
Wiedźmin: Jaskier
Wiedźmin: Falvick
Wiedźmin: Ciri
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...