Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Wielki Waldo Pepper

Wielki Waldo Pepper

Great Waldo Pepper
dramat obyczajowy, USA, 1975, 103 min.
reżyseria: George Roy Hill
obsada: Bo Brundin, Bo Svenson, Robert Redford, Susan Sarandon
Premiera w Ale kino+: 7.09.2015 r.
343
Wielki Waldo Pepper
1
2

Koniec wielkiej wojny był dla wielu jej uczestników końcem wielkiej przygody. Codzienne obcowanie ze śmiercią sprawiło, że szara i nudna rzeczywistość, do której tęsknili w okopach stała się nie do zniesienia. Jednym z takich rozbitków, dla których życie bez ryzyka straciło sens jest Waldo Pepper (Robert Redford).

Ten zdemobilizowany pilot wojenny objeżdża prowincjonalne miasteczka i popisuje się podniebnymi akrobacjami, konkurując z innym weteranem - kapitanem Alexem Olsonem (Bo Svenson). Na jednym z takich pokazów do rywalizacji włącza się trzeci as - Niemiec Ernst Kessler (Bo Brundin). Podczas lotu Waldo popełnia błąd i dochodzi do wypadku, wskutek którego ginie młoda kobieta Mary Beth (Susan Sarandon). Komisja badająca przyczyny wypadku pozbawia Waldo licencji. W poszukiwaniu zarobku angażuje się on do filmu o I wojnie światowej, w którym zagrać ma rolę lotnika. Okazuje się, że jego filmowym przeciwnikiem ma być nie kto inny jak Ernst Kessler. Wreszcie Waldo ma okazję wyrównać porachunki z asem niemieckiego lotnictwa.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...