Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Wielkie piękno

Wielkie piękno

La grande bellezza
dramat, Francja/Włochy, 2013
reżyseria: Paolo Sorrentino
obsada: Carlo Verdone, Sabrina Ferilli, Toni Servillo
Premiera w Ale kino+: 23.02.2016 r.
5.00
343
5 głosy | 43 miejsce w rankingu
Wielkie piękno

Laureat Oscara® 2014 w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, Złotego Globu i czterech Europejskich Nagród Filmowych 2013, w tym jako najlepsza produkcja roku. Film był również zakwalifikowany do Konkursu Głównego i walczył o Złotą Palmę festiwalu w Cannes.

Wielkie piękno" to przepięknie sfilmowana, nostalgiczna opowieść o 65-letnim rodowitym rzymianinie, miłośniku piękna, który pławi się w urokach życia Wiecznego Miasta, kontemplując jednocześnie powierzchowność jego mieszkańców i przemijanie.

Jep Gamberdella (Toni Servillo), przystojny, czarujący mężczyzna, pomimo pierwszych oznak starzenia w pełni korzysta z życia. Chodzi na eleganckie kolacje i przyjęcia, gdzie - jako znany dziennikarz i nałogowy uwodziciel - jest zawsze mile widziany. W młodości napisał powieść, która przyniosła mu nagrodę literacką i reputację sfrustrowanego pisarza. Na tarasie swojego rzymskiego apartamentu z widokiem na Koloseum wydaje przyjęcia, na których "ludzka aparatura" - jak brzmiał tytuł jego powieści - jest rozbierana do naga. Znużony stylem życia marzy czasem, aby raz jeszcze wziąć do ręki pióro.

"Wielkie Piękno" to laureat Oscara® 2014, Złotego Globu i czterech Europejskich Nagród Filmowych 2013, w tym jako najlepsza produkcja roku. Film był również zakwalifikowany do Konkursu Głównego i walczył o Złotą Palmę festiwalu w Cannes. "Arcydzieło, które powala i prowadzi na skraj szaleństwa" napisał o filmie "The New York Times". "Wielka filmowa uczta - narodził się nowy Fellini" - wyrokowało "Variety". "Wielkie Piękno" to film PAOLA SORRENTINO, reżysera takich obrazów, jak "Wszystkie odloty Cheyenne'a" z rewelacyjną rolą Seana Penna czy nakręcony w 2008 roku "Boski" - biografia ikony włoskiej polityki Giulio Andreottiego. W tym ostatnim, podobnie jak w "Wielkim pięknie", główną rolę zagrał Toni Servillo. Za obie kreacje zdobył m.in. Europejską Nagrodę Filmową.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...