Ale kino+
alekino+
Film. Wielkie tajemnice Hollywood: Komediowe przypadki

Wielkie tajemnice Hollywood: Komediowe przypadki

Hollywood's Greatest Mysteries: Comedy Cases
film dokumentalny, Kanada, 2007, 20 min.
reżyseria: Aaron Meston

Premiera w Ale kino+: 16.09.2012 r.
343
Wielkie tajemnice Hollywood: Komediowe przypadki

Seria dokumentów "Wielkie tajemnice Hollywood" to fascynująca podróż po filmowych gatunkach, które budzą największe emocje: thrillerach, horrorach, ale też komediach. Każdy odcinek cyklu bazuje na wywiadach z twórcami, przedstawia kulisy powstawania filmów oraz tajemnicze historie dotyczące obrazów, które umożliwiają widzom zabawę w prywatnych detektywów.

Filmowy świat nie byłby taki sam, gdyby nie komedie. W kolejnym odcinku "Wielkich tajemnic Hollywood" twórcy przyglądają się ich kryminalnym odsłonom. Sensacja w krzywym zwierciadle to dość sprawdzony przepis na sukces. Świadczy o tym oglądalność takich filmów, jak "Naga broń" czy "Ace Ventura" - których przypadki analizowane są w dokumencie.

Poza wymienionymi tytułami twórcy przyglądają się również kultowemu już "Gliniarzowi z Beverly Hills", w którym Eddie Murphy wciela się w przebiegłego policjanta, mającego za nic konwencjonalne metody poszukiwania zbrodniarzy. Jego największą bronią jest niebanalne poczucie humoru. W 2008 roku w rankingu strony ew.com (Entertainment Weekly) na najlepszą komedię ostatniego ćwierćwiecza film ten znalazł się na trzecim miejscu.

Nieco odmienną wersję "policjanta z przymrużeniem oka" przedstawia komedia "Różowa Pantera". Pierwsze filmy o gapowatym inspektorze Clouseau, w którego wcielał się Peter Seller, powstały w latach 60. Niedawno amerykańscy twórcy wpadli na pomysł, by odświeżyć format, nie ingerując w postać głównego bohatera. Clouseau pozostał zatem nierozgarniętym detektywem, którego pomysłowość bywa zaskakująca. We współczesnej wersji jego postać zagrał Steve Martin.

W dokumencie pojawią się również nawiązania do takich filmów, jak "Zabójcza broń" z Melem Gibsonem i Dannym Glogerem oraz "Ocean's Eleven" z całą plejadą gwiazd - Bradem Pittem, Georgem Clooneyem, Mattem Damonem, Andym Garcią i Julią Roberts.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...