Ale kino+
alekino+
Film. Wielkie tajemnice Hollywood: Zabójcy

Wielkie tajemnice Hollywood: Zabójcy

Hollywood's Greatest Mysteries: Assassins
film dokumentalny, USA, 2007, 20 min.

Premiera w Ale kino+: 9.09.2012 r.
343
Wielkie tajemnice Hollywood: Zabójcy

Seria dokumentów "Wielkie tajemnice Hollywood" to fascynująca podróż po filmowych gatunkach, które budzą największe emocje: thrillerach, horrorach i opowieściach o seryjnych mordercach. Każdy odcinek cyklu bazuje na wywiadach z twórcami, przedstawia też kulisy powstawania filmów oraz tajemnicze historie, które umożliwiają widzom zabawę w prywatnych detektywów.

Zbrodnie, które wstrząsnęły światem stanowią gotowy materiał filmowy. Gdy opadną emocje i dramatyczne wydarzenia powoli przechodzą do historii, reżyserzy i scenarzyści przystępują do pracy. W odcinku "Wielkie tajemnice Hollywood: Zabójcy" znalazły się obrazy, których motywem przewodnim są brutalne morderstwa. Wśród analizowanych filmów znalazły się tytuły oparte na faktach oraz fikcyjne historie, wymyślone na potrzeby scenariuszy filmowych.

Podczas Igrzysk Olimpijskich w Monachium w 1972 roku członkowie palestyńskiej organizacji Czarny Wrzesień wdarli się na teren olimpijskiej wioski i wzięli do niewoli 11 członków izraelskiej reprezentacji. Wszyscy sportowcy zginęli. O tych tragicznych wydarzeniach opowiada dramat "Monachium" Stevena Spielberga. Scenariusz filmu powstał na podstawie książki George'a Jonasa "Vengeance: the True Story of an Israeli Counter-Terrorist Team", która jest zapisem rozmowy między kanadyjskim dziennikarzem, a agentem Mossadu, Juvalem Avivem - prawdopodobnym organizatorem zamachu.

Kolejna prezentowana w dokumencie produkcja - "Klątwa rodziny Kennedych" ukazuje sprawę strzelaniny w hotelu Ambasador, w której zginął senator Robert F. Kennedy. Historia opowiedziana jest z perspektywy dwudziestu dwóch osób, które podczas zamachu obecne były na miejscu zbrodni.

Jedną z fikcyjnych opowieści, do której sięgają twórcy dokumentu jest "Kill Bill" Quentina Tarrantino. Jego bohaterka, grana przez Umę Thurman, to była członkini gangu płatnych zabójców, która mści się na swoich dawnych kolegach. W obrazie przelewają się hektolitry krwi, a reżyser nie cofa się przed żadnym chwytem, by jak najdokładniej ukazać popełniane przez Thurman zbrodnie.


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...