Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. WIĘZIEŃ BRUBAKER

WIĘZIEŃ BRUBAKER

Brubaker
film sensacyjny, USA, 1980, 125 min.
reżyseria: Stuart Rosenberg
obsada: Jane Alexander, Murray Hamilton, Robert Redford, Yaphet Kotto
Premiera w Ale kino+: 28.09.2008 r.
4.00
343
4 głosy | 133 miejsce w rankingu

Oparty na autentycznych przeżyciach kryminologa Thomasa Mortona, dramatyczny film o jednej z wielu prób reformy amerykańskiego systemu więziennictwa.

Henry Brubaker (Robert Redford) ma zostać nowym dyrektorem więzienia Wakefield, a jego misją jest uczynienie z niego miejsca bardziej ludzkiego. Kiedy przybywa tam incognito w charakterze więźnia, jego oczom ukazuje się dramatyczny obraz. Strażnicy są skorumpowani i nie przestrzegają prawa, a skazanych torturuje się nawet za niewielkie przewinienia. Już po kilku dniach Henry musi ujawnić swoją prawdziwą tożsamość w obronie zagrożonego życia współwięźnia. Próbując zrealizować swoją wizję, przyszły szef więzienia popada w coraz częstsze konflikty z personelem więziennym i okolicznymi przedsiębiorcami, którzy wykorzystują osadzonych jako tanią siłę roboczą. Zmiany nie odpowiadają też zwierzchnikom i lokalnym politykom, którzy za wszelką cenę próbują utrzymać stary porządek i nie dopuścić do ujawnienia pewnych faktów z niechlubnej przeszłości więzienia.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...