Ale kino+
alekino+
Film. WITAMY W MOOSEPORT

WITAMY W MOOSEPORT

Welcome to Mooseport
komedia, USA, 2004, 106 min. 12
reżyseria: Donald Petrie
obsada: Christine Baranski, Fred Savage, Gene Hackman, Marcia Gay Harden, Maura Tierney, Ray Romano
Premiera w Ale kino+: 17.06.2019 r.
5.00
343
5 głosy | 35 miejsce w rankingu
Najbliższe emisje:
18:10
czwartek27 lutego
12:10
sobota29 lutego
WITAMY W MOOSEPORT
© Fox

Monroe Cole (Gene Hackman) przez dwie kadencje pełnił urząd prezydenta Stanów Zjednoczonych. Odchodząc na zasłużoną emeryturę postawia spędzić jesień życia w rodzinnym miasteczku Mooseport w stanie Maine. Cole, który wyjechał stamtąd przed laty zauważa, że wiele się pod jego nieobecność zmieniło. Nie jest mu dane spokojne kontemplowanie tych przemian.

Zbliżają się wybory burmistrza miasteczka i miejscowi notable namawiają Cole'a do wzięcia udziału w wyścigu o jego fotel. Były prezydent inaczej wyobraża sobie swoją emeryturę, ale w końcu daje się namówić, co jest przede wszystkim zasługą uroczej pani weterynarz, Sally Mannis (Maura Tierney). Początkowo wydaje się, że jego zwycięstwo jest przesądzone. Nieoczekiwanie jednak swoją kandydaturę wysuwa niejaki Handy Harrison (Ray Romano). Nieco nieśmiały i prostoduszny mężczyzna jest z zawodu hydraulikiem i prowadzi tutejszy sklep z narzędziami. Co jeszcze dziwniejsze - jest chłopakiem popierającej Cole'a Sally. Rozpoczyna się kampania wyborcza, która z czasem zaczyna przybierać coraz bardziej zaciekły charakter. Każdy z kandydatów chce jak najlepiej wypaść w oczach wyborców. Przebieg ich walki śledzą przedstawiciele mediów, którzy tłumnie ściągają do miasteczka. Cole nie może uwierzyć, gdy okazuje się, że szala zwycięstwa przechyla się na stronę Handy'ego.

Reżyser "Witamy w Mooseport" DONALD PETRIE to hollywoodzki specjalista od przebojowych komedii. W bogatym dorobku ma takie hity, jak "Mystic Pizza", "Dwaj zgryźliwi tetrycy", "Richie Milioner", "Partner", "Miss Agent" czy "Jak stracić chłopaka w 10 dni". Pracował też przy popularnych serialach: "MacGyver", "Prawnicy z Miasta Aniołów", "Gdzie diabeł mówi dobranoc" i "Szpital Dobrej Nadziei". Jego filmy imponują profesjonalizmem realizacyjnym i doskonałą obsadą. W filmie "Witamy w Mooseport" wystąpił - obok Gene Hackmana - popularny amerykański komik Ray Romano, który zyskał prawdziwą sławę dzięki "Wszyscy kochają Raymonda" - swojemu autorskiemu serialowi telewizyjnemu (jest jego scenarzystą i producentem). Aktorom partnerują m.in. zdobywczyni Oscara za kreację w "Pollocku" Marcia Gay Harden ("Ścieżka strachu", "Rzeka tajemnic"), Maura Tierney ("Bezsenność", serial "Ostry dyżur"), Christine Baranski ("Orły Temidy", "Guru") oraz pamiętany z "Cudownych lat" Fred Savage ("Żyć szybko, umierać młodo").


ALE KINO+ POLECA

14.40
NIEDZIELA23 lutego
Mój najgorszy koszmar
Mój najgorszy koszmar

Pewna siebie dyrektorka fundacji sztuki współczesnej na wywiadówce poznaje ojca…

02.00
NIEDZIELA23 lutego
Krępujące zdjęcia z rodzinnego albumu, czyli zniszczona wątroba i złamane serce
Krępujące zdjęcia z rodzinnego albumu, czyli zniszczona wątroba i złamane serce

Dwoje 30-latków oczekuje na zabieg usunięcia ciąży. W trakcie spędzonych ze sobą kilku…

03.30
NIEDZIELA23 lutego
Jak pokonać kaca
Jak pokonać kaca

"Tygrys" jest uzależniony od narkotyków i alkoholu. Trafia na leczenie. Liczy na pomoc ze…SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...