Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Wkraczając w pustkę

Wkraczając w pustkę

Enter The Void
dramat, Francja/Włochy/Niemcy/Kanada, 2009, 161 min.
reżyseria: Gaspar Noé
obsada: Cyril Roy, Nathaniel Brown, Paz de la Huerta
Premiera w Ale kino+: 17.07.2014 r.
5.00
343
5 głosy | 179 miejsce w rankingu
Wkraczając w pustkę
1
2

Sensacja festiwalu w Cannes w 2009 roku w reżyserii Gaspara Noé, autora szokującego filmu "Nieodwracalne". Rozgrywająca się we współczesnym Tokio psychodeliczna opowieść wywołała tyleż samo dyskusji co kontrowersji.

Obrzeża Tokio. Oscar (Nathaniel Brown) to młody Amerykanin, który handluje narkotykami, jego siostra Linda (Paz de la Huerta) jest tancerką w nocnym klubie. Oboje żyją z dnia na dzień, mieszkając w małej kawalerce. Pewien wieczór zmieni jednak ich życie na zawsze. Oscar jak co noc wychodzi na miasto, aby dostarczyć towar jednemu ze swoich klientów. Umówili się w klubie "Void", gdzie niespodziewanie dochodzi do strzelaniny i Oscar umiera od policyjnej kuli. Jednak wciąż słychać jego głos a na jego ciało kamera patrzy już z innej perspektywy, z góry. Tak oto chłopak przybywa z pośmiertnej przestrzeni, aby poprowadzić widza przez czas i przestrzeń, a przede wszystkim przez pulsującą życiem japońską metropolię.

Reżyser filmu GASPAR NOÉ ukazuje Tokio jako miejsce wyalienowania w tłumie, świat wszechobecnych, krzyczących neonów i tajemniczych zaułków skrywających wiele sekretów. Film został zrobiony z wyjątkowym rozmachem, zasługując na miano wizualnego majstersztyku. Doceniło go jury festiwalu w Cannes w 2009 roku, kwalifikując do Konkursu Głównego.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...