Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. WŁAMYWACZE

WŁAMYWACZE

Sneakers
komedia kryminalna, USA, 1992, 126 min.
reżyseria: Phil Alden Robinson
obsada: Dan Aykroyd, David Strathairn, Robert Redford, Sidney Poitier
Premiera w Ale kino+: 8.12.2010 r.
4.71
343
33 głosy | 73 miejsce w rankingu
WŁAMYWACZE

Rok 1969. Martin Bishop i Cosmo to dwaj przyjaciele z uczelni, których ulubioną rozrywką jest włamywanie się do systemów komputerowych. Kiedy policja wpada na ich trop, Martin wymyka się obławie. Cosmo ma mniej szczęścia, zostaje aresztowany i trafia do więzienia.

Mija dwadzieścia lat. Martin (Robert Redford) stoi na czele zespołu specjalistów zajmujących się testowaniem systemów bezpieczeństwa. W skład jego grupy wchodzą były agent CIA, Donald Crease (Sidney Poitier), ekspert od elektroniki (Dan Aykroyd), nastoletni geniusz Carl Arbogast (River Phoenix) i niewidomy Irwin 'Whistler' Emery (David Strathairn). Pewnego dnia u Martina zjawiają się agenci bezpieczeństwa i składają mu propozycję nie do odrzucenia. Zapomną o jego młodzieńczych wybrykach, jeżeli wraz ze swoją grupą wykradnie tajemniczą czarną skrzynkę. Dzięki urządzeniu można włamać się do każdego systemu komputerowego na świecie. Nie mając innego wyjścia hakerzy przygotowują się do wykonania zlecenia.

Wraz z rozwojem komputerowych technologii kino upomniało się o środowisko hakerów. Autorzy scenariusza jednego z pierwszych filmów o tej tematyce, klasycznych już "Gier wojennych" (1983), Lawrence Lasker i Walter Parkes, swoje doświadczenie wykorzystali po latach we "Włamywaczach".
Komedia kryminalna w reżyserii PHILA ALDENA ROBINSONA zręcznie łączy elementy kina szpiegowskiego i kryminalnego z komediowymi gagami i wątkiem romantycznym. Do jego niewątpliwych atutów należy zgromadzona na planie obsada. Rola Roberta Redforda nawiązuje do jego najlepszych dokonań z lat 70. W jego ekranowych współpracowników wcielili się: Sidney Poitier, znany komik Dan Aykroyd i zmarły przedwcześnie, pochodzący ze słynnej aktorskiej rodziny River Phoenix.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...