Ale kino+
alekino+
Film. Włoska robota

Włoska robota

The Italian Job
komedia sensacyjna, Wlk. Brytania, 1969, 95 min. 12
reżyseria: Peter Collinson
obsada: Benny Hill, Margaret Blye, Michael Caine, Noel Coward, Raf Vallone
Premiera w Ale kino+: 21.01.2019 r.
343
Najbliższe emisje:
14:40
wtorek22 października
Włoska robota
© Paramount Pictures

Przystojny i zawsze elegancki Charlie Croker (Michael Caine) nigdy nie zagrzał miejsca na etatowej posadzie. Złodziejski fach zawsze wydawał mu się lepszym i łatwiejszym sposobem na zdobywanie pieniędzy. Ale w końcu Croker trafia do więzienia. Gdy je opuszcza, przyjaciel zdradza mu genialny plan na skok stulecia.

Aby uniknąć kary za ewentualną recydywę, Charlie ma zrealizować plan we Włoszech, z dala od brytyjskiego wymiaru sprawiedliwości. W napadzie pomaga mu znany w przestępczym światku ekscentryczny Bridger (Noel Coward), który organizuje grupę najlepszych na Wyspach Brytyjskich włamywaczy, kierowców rajdowych i komputerowych hackerów. Dzięki precyzyjnemu planowi Charlie wraz z Bridgerem kradną - wprost sprzed nosa policji w Turynie - sztaby chińskiego złota o wartości 4 milionów dolarów. Uciekają z łupem trzema Mini Morrisami. Sama kradzież okazuje się dopiero początkiem perypetii złodziei. Od tej pory mają na karku nie tylko policję, ale i włoską mafię.

"Włoska robota" PETERA COLLINSONA to klasyka kina sensacyjnego. Twórca filmu zrealizował m.in. "Dziesięciu małych Indian", czy "Kręcone schody", ale żaden z późniejszych obrazów nie powtórzył sukcesu "Włoskiej roboty". W postać czarującego rabusia wcielił się Michael Caine, zdobywca dwóch Oscarów za role w filmach "Hannah i jej siostry" i "Wbrew regułom". We "Włoskiej robocie" na drugim planie pojawiają się popularny włoski aktor Raf Vallone ("Ojciec chrzestny III", "Fedra", "Rzym, godzina 11"), słynny komik Benny Hill oraz Noel Coward - legenda brytyjskiego kina, który rolą Bridgera zakończył ekranową karierę.


ALE KINO+ POLECA

11.55
NIEDZIELA20 października
Witamy w Mooseport
Witamy w Mooseport

Były prezydent Stanów Zjednoczonych postanawia spędzić resztę życia w rodzinnej…

14.00
NIEDZIELA20 października
Zwyczajna dziewczyna
Zwyczajna dziewczyna

Londyn, rok 1940. Catrin otrzymuje wymarzoną pracę w wytwórni filmowej. Szybko okazuje…

18.20
WTOREK22 października
Siostrzyczki
Siostrzyczki

Przed trzydziestu laty dwie przyjaciółki podróżowały po Ameryce jako "groupies". Obecnie…SERIALE

Vera 9

Detektyw Vera Stanhope powraca w dziewiątym sezonie z nowymi sprawami do rozwikłania. era Stanhope charakteryzuje się celnymi obserwacjami, przywiązaniem do szczegółu...


Zagadki kryminalne nowej panny Fisher

Spin-off znanego serialu "Zagadki kryminalne panny Fisher", w którym za prywatne dochodzenie zabiera się siostrzenica słynnej pani detektyw, Peregrine Fisher.


Poza wszelkim podejrzeniem

Kryminolożka z Paryża, Chloé Fischer, zostaje wysłana do Lyonu w celu złapania seryjnego mordercy. W Lyonie grasuje seryjny morderca. Jest nim Paul Brodsky...