Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. WOJNA SIĘ SKOŃCZYŁA

WOJNA SIĘ SKOŃCZYŁA

LA GUERRE EST FINIE
dramat, Francja, 1966, 121 min.
reżyseria: Alain Resnais
obsada: Ingrid Thulin, Jean Bouise, Yves Montand
Premiera w Ale kino+: 7.08.2000 r.
343

Wojna się skończyła, ale dla Diego (Yves Montand) walka trwa dalej.

Film Alana Resnais, sztandarowego przedstawiciela francuskiej "nowej fali", opisuje trzy dni z życia mieszkającego w Paryżu bojownika antyfrankistowskiego podziemia, który organizuje strajk w Madrycie. Scenariusz hiszpańskiego pisarza, Jorge Sempruna posłużył reżyserowi do stworzenia jednego z najpiękniejszych i najbardziej bogatych portretów człowieka współczesnego.

Najważniejsze filmy Alaina Resnais: "Hieroszima, moja miłość", "Zeszłego roku w Marienbadzie".

Sacha Vierny pracował jako operator przy większości filmów Resnais, ostatnio zaś związał się z Peterem Greenawayem; zdobywca dwóch Złotych Żab na festiwalu Camerimage w Toruniu, w 1993 za "Dzieciątko z Macon" i w 1996 za "Pillow Book".
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...