Ale kino+
35 dni
Film. Wpadka

Wpadka

Crush
dramat obyczajowy, Niemcy/Wlk. Brytania, 2001, 107 min. 16
reżyseria: John McKay
obsada: Andie MacDowell, Anna Chancellor, Bill Paterson, Imelda Staunton
Premiera w Ale kino+: 23.10.2017 r.
5.00
343
5 głosy | 32 miejsce w rankingu
Najbliższe emisje:
00:25
czwartek21 grudnia
Przypominajka
Wpadka
© dystrybucja Monolith. ALL RIGHTS RESERVED.

Historia trzech przyjaciółek, które spotykają się co tydzień, żeby omówić swoje sercowe problemy. Na ekranie m.in: Andie MacDowell ("Cztery wesela i pogrzeb"), Imelda Staunton ("Rozważna i romantyczna") oraz Anna Chancellor ("Duma i uprzedzenie").

Energiczna Molly (Anna Chancellor) jest trzykrotną rozwódką prowadzącą prywatny gabinet lekarski. Policjantka Janine (Imelda Staunton) samotnie wychowuje dorastającego syna, a Kate (Andie MacDowell) pochłania praca dyrektorki elitarnej szkoły dla dziewcząt. Co poniedziałek, na spotkaniach "Klubu Seksualnych Smutasów", kobiety topią samotność w ginie i wybierają "Smutasa Tygodnia". Autorka najbardziej żałosnej opowieści z własnego życia intymnego, dostaje na pociechę pudło czekoladowych batoników. W tym tygodniu trudno jednak wyłonić zwycięzcę, bo wszystkie trzy miały same nieciekawe przeżycia. Jednak wkrótce to się zmienia. Nieoczekiwanie w życie Kate wkracza jej były uczeń, 25-letni Jed (Kenny Doughty). Początkowo łączy ich tylko seks, ale z czasem relacja zamienia się w głębsze uczucie i zakochani zaczynają snuć plany małżeńskie. Molly i Janine nie pochwalają decyzji przyjaciółki sądząc, że popełnia błąd łącząc się z kilkanaście lat młodszym, nieodpowiedzialnym mężczyzną. Żeby jej to udowodnić aranżują spotkanie w czasie, którego Kate zastaje Molly i Jeda w krępującej sytuacji. Kobieta nie chce słuchać wyjaśnień niedoszłego męża o prowokacji i wyrzuca go z domu. Parę godzin później Jed ginie w wypadku samochodowym.

Debiutujący "Wpadką" reżyser JOHN MCKAY znany był do tej pory głównie jako autor wielokrotnie nagradzanych filmów krótkometrażowych (m.in. "Doom and Gloom" na MFF w Locarno). W obsadzie znalazły się za to prawdziwe gwiazdy brytyjskiego i amerykańskiego kina: Andie MacDowell ("Seks, kłamstwa i kasety wideo", "Cztery wesela i pogrzeb"), Imelda Staunton ("Rozważna i romantyczna", "Zakochany Szekspir"), Anna Chancellor ("Cztery wesela i pogrzeb", "Duma i uprzedzenie"), Bill Paterson ("Głęboko, prawdziwie, do szaleństwa", "Ryszard III") oraz stawiający pierwsze kroki przed kamerą Kenny Doughty ("Tytus Andronikus", "Elizabeth").


ALE KINO+ POLECA

11.00
ŚRODA13 grudnia
Dzieciństwo wodza
Dzieciństwo wodza

Prescott przeprowadza się z rodziną do Francji. Matka nie potrafi sobie poradzić z…

14.10
ŚRODA13 grudnia
Lepsze życie
Lepsze życie

Carlos kupił ciężarówkę, dzięki której zarabia pieniądze na utrzymanie siebie i rodziny.…

16.00
ŚRODA13 grudnia
Śmierć w Sarajewie
Śmierć w Sarajewie

Sarajewo. W rocznicę wybuchu I wojny światowej pracownicy Hotelu Europa planują strajk -…SERIALE

Peaky Blinders. Sezon 4

Peaky Blinders. Sezon 4

Peaky Blinders" to epicki dramat gangsterski, osadzony w latach 20. XX wieku w powojennym Birmingham.


Safe House 2

Safe House 2

2. sezon czteroodcinkowego brytyjskiego serialu kryminalnego.


35 dni

35 dni

Serial kryminalny, w którym widzowie wcielają się w rolę detektywa.


Dumb

Dumb

Serialowy przebój prosto z Izraela, który doczekał się już 2 sezonów.