Ale kino+
alekino+
Film. Wpływ księżyca

Wpływ księżyca

Moonstruck
komedia, USA, 1987, 97 min.
reżyseria: Norman Jewison
obsada: Cher, Danny Aiello, Nicolas Cage, Olympia Dukakis, Vincent Gardenia
Premiera w Ale kino+: 21.12.2015 r.
5.00
343
5 głosy | 31 miejsce w rankingu
Wpływ księżyca

Zwariowana komedia romantyczna o przesądach, zrządzeniach losu i niespodziewanej miłości.

W filmie rewelacyjną rolę stworzyła popularna piosenkarka Cher, która odebrała za nią Oscara®, Złoty Glob i nominację do BAFTY. Partnerują jej Nicolas Cage oraz nagrodzona Oscarem za rolę drugoplanową Olympia Dukakis. Za kamerą - wetran kina Norman Jewison, autor m.in. «Skrzypka na dachu», «Jesus Christ Superstar» czy «Cincinnati Kid», który za reżyserię «Wpływu księżyca» był nominowany do Oscara.

Nowy Jork, włoska dzielnica. Loretta (Cher) jest atrakcyjną kobietą przed czterdziestką, która 7 lat temu została wdową. Twierdzi, że "pechowe 7 lat" jest już za nią i jest gotowa na to, aby zakończyć żałobę i ponownie wyjść za mąż. Pewnego wieczora przyjmuje zaproszenie na kolację od swojego sąsiada Johnny'ego, który nieoczekiwanie prosi ją o rękę. Loretta przyjmuje oświadczyny, rozpoczynają się przygotowania do ślubu, który ma się odbyć już za miesiąc. W międzyczasie Johnny musi wyjechać na Sycylię do chorej matki, pozostawiając narzeczonej organizację przyjęcia. Prosi ją też o to, aby zawiadomiła o ślubie jego brata, Ronniego (Nicolas Cage), z którym od lat nie utrzymywał kontaktu. Gdy Loretta się z nim spotyka, niespodziewanie się w nim zakochuje. Jak zakończy się ten romantyczny trójkąt?

Film zdobył 3 Oscary - oprócz ról Cher i Olympii Dukakis statuetkę odebrał także autor scenariusza, John Patrick Shanley.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...