Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. WSPOMNIENIA NIEWIDZIALNEGO CZŁOWIEKA

WSPOMNIENIA NIEWIDZIALNEGO CZŁOWIEKA

Memoirs of an Invisible Man
komedia, Francja/USA, 1992, 99 min.
reżyseria: John Carpenter
obsada: Chevy Chase, Daryl Hannah, Michael McKean, Sam Neill
Premiera w Ale kino+: 3.03.2007 r.
5.00
343
5 głosy | 407 miejsce w rankingu

Chevy Chase znów rozśmiesza - tym razem w czapce niewidce i z zawziętym agentem CIA na ogonie.

Konsultant ekonomiczny Nick Halloway (Chevy Chase), podczas służbowej wizyty w laboratorium, staje się ofiarą nuklearnego mikrowybuchu, wskutek czego staje się niewidzialny. Sytuacja, wydawać by się mogło, wymarzona, okazuje się jednak nie lada wyzwaniem. Nick może co prawda przenikać przez ściany, przebywać w miejscach dotąd niedostępnych i bez skrępowania spacerować po mieście. Nie może jednak - mimo, że go nie widać - uwolnić się od bardzo natarczywego agenta CIA (Sam Neill), który w Nicku widzi wspaniały materiał na agenta wywiadu. Pozbawiony ciała ekonomista okazuje się jednak mieć na tyle atrakcyjną duszę, że zakochuje się w nim blondwłosa reżyserka telewizyjna Alice Monroe (Daryl Hannah). Aby zapewnić jej choć odrobinę stabilizacji niewidzialny Nick odmawia współpracy z CIA i - ponieważ taka odpowiedź nie satysfakcjonuje agentów - rzuca się do ucieczki.

JOHN CARPENTER, realizując "Wspomnienia niewidzialnego człowieka", komedię z domieszką science fiction, spełnił swoje dziecięce marzenie o czapce niewidce. Przewrotnie jednak - wbrew oczekiwaniom innych marzycieli - na głowę swojego bohatera zrzucił z powodu niewidzialności masę zaskakujących kłopotów. Główną rolę zagrał jeden z najsłynniejszych komediowych aktorów Ameryki, Chevy Chase, znany m.in. ze "Szpiegów takich jak my" czy serii o ekscentrycznej rodzinie Griswoldów ("Wakacje w Vegas", "Witaj święty Mikołaju" czy "Europejskie wakacje"). Nad scenariuszem do nominowanej w czterech kategoriach do Academy of Science Fiction, Fantasy & Horror Films komedii pracował natomiast jeden z najzdolniejszych scenarzystów Hollywood, znany z ostrych dialogów William Goldman, zdobywca dwóch Oscarów za "Wszystkich ludzi prezydenta" i "Butch Cassidy i Sundance Kid". Muzykę do "Wspomnień niewidzialnego człowieka" napisała Shirley Walker, co spowodowało, że film Carpentera stał się też pierwszym pełnometrażowym hollywoodzkim obrazem z muzyką w całości skomponowaną przez kobietę. Walker uznawana jest w Hollywood za najzdolniejszą uczennicę muzycznego ekscentryka Danny'ego Elfmana ("Duża ryba", "Chicago", "Gnijąca panna młoda Tima Burtona") - orkiestrowała jego soundtrack do "Batmana" i "Powrotu Batmana", a także dyrygowała orkiestrą podczas nagrania.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...