Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. WSZYSCY LUDZIE PREZYDENTA

WSZYSCY LUDZIE PREZYDENTA

All The President's Men
dramat, USA, 1976, 139 min.
reżyseria: Alan J. Pakula
obsada: Dustin Hoffman, Hal Holbrook, Jack Warden, Jane Alexander, Jason Robards, Martin Balsam, Robert Redford
Premiera w Ale kino+: 28.11.2011 r.
5.00
343
15 głosy | 282 miejsce w rankingu
WSZYSCY LUDZIE PREZYDENTA

W okresie poprzedzającym wybory 1972 roku reporter "Washington Post" Bob Woodward (Robert Redford) zajmuje się wydarzeniem, które wygląda na drobne włamanie do głównej siedziby Partii Demokratycznej.

Zaskakuje go jednak odkrycie, że najlepsi prawnicy opracowują już linię obrony, a lista oskarżonych zawierająca nazwiska i adresy osób odpowiedzialnych za fundusze Republikanów wzbudza dalsze podejrzenia. Redaktor naczelny "Washington Post" decyduje się na kontynuację śledztwa, które powierza Woodwardowi i Carlowi Bernsteinowi (Dustin Hoffman). Reporterzy idą tropem prowadzącym do postaci z coraz wyższych szczebli Partii Republikańskiej, docierając aż do Białego Domu, a tym samym do skandalu, który obalił prezydenta Nixona.

Wyprodukowany przez Roberta Redforda film po raz pierwszy poruszał tak świeże i kontrowersyjne wydarzenie polityczne z życia Ameryki. Jako producent Redford miał trudności ze zdobyciem funduszy na realizację filmu z powodu jego kontrowersyjnej treści, jak i znanego wszystkim zakończenia prawdziwej historii. Mimo to Redfordowi i reżyserowi A.J. PAKULI udało się stworzyć ekscytującą i pełną napięcia nową wersję wydarzeń, wspieraną przez silną obsadę drugoplanową, w której znaleźli się m.in.: Jason Robards, Jack Warden, Martin Balsam i Jane Alexander.

Nie mając pozwolenia na kręcenie w redakcji informacyjnej "Washington Post", ekipa realizująca film odtworzyła to miejsce w studiu Burbank w Los Angeles za ok. 450 tys. dolarów. "Post" sprzyjał jednak staraniom producentów o wierne przedstawienie wnętrz, dostarczając szereg autentycznych redakcyjnych przedmiotów: nie otwartą pocztę, książki telefoniczne Waszyngtonu, kopię serwisu prasowego, kalendarze, a nawet naklejki z biurka sekretarki Bena Bradlee.

Redaktor naczelna "Washington Post" - Katharine Graham, początkowo zaniepokojona faktem, że w filmie pojawia się nazwa gazety, była nim zachwycona; napisała nawet list z wyrazami uznania dla gwiazdora i koproducenta Roberta Redforda.

"Wszyscy ludzie prezydenta" zdobyli cztery Oscary: dla "Najlepszego Aktora Drugoplanowego" (Jason Robards), za "Najlepszy Scenariusz" (William Goldman), "Najlepszą Scenografię" i "Najlepszy Dźwięk".
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...