Ale kino+
alekino+
Film. WYDZIAŁ WEWNĘTRZNY

WYDZIAŁ WEWNĘTRZNY

Internal Affairs
thriller, USA, 1990, 110 min. 16
reżyseria: Mike Figgis
obsada: Andy Garcia, Andy García, Andy García, Richard Gere
Premiera w Ale kino+: 21.10.2019 r.
343
Najbliższe emisje:
20:10
poniedziałek21 października
WYDZIAŁ WEWNĘTRZNY

Dennis Peck (Richard Gere) ma na utrzymaniu kilka byłych żon i gromadkę dzieci, a na koncie kilka napadów, pranie brudnych pieniędzy, a nawet morderstwo. Nie jest jednak zwykłym kryminalistą, wręcz przeciwnie: to doświadczony oficer policji, który czasem tylko "dorabia na boku".

Jego sprawą zaczyna się jednak interesować wydział spraw wewnętrznych, który nasyła na Pecka młodego, porywczego, ale niebywale uczciwego policjanta, Raymonda Avilę (Andy Garcia). Peck nie zamierza poddać się bez walki. Osacza przeciwnika, manipuluje jego emocjami, a w końcu rujnuje mu małżeństwo i karierę. Teraz pojedynek między nimi nie jest już tylko sprawą zawodową, ale osobistym wyrównaniem rachunków.

Psychologiczny dreszczowiec ze znakomitymi, wyrazistymi kreacjami Richarda Gere'a i Andy'ego Garcii to drugi w karierze pełnometrażowy film MIKE'A FIGGISA, twórcy m.in. nagrodzonego Oscarem i Złotym Globem dla Nicolasa Cage'a "Zostawić Las Vegas" czy "One Night Stand" z Wesleyem Snipesem i Nastassją Kinski. Figgis zwrócił na siebie uwagę krytyków debiutując nominowanym do Europejskiej Nagrody Filmowej "Burzliwym poniedziałkiem" ze Stingiem w jednej z głównych ról. Złożył w ten sposób hołd jednemu ze swoich muzycznych idoli, zanim bowiem stanął za kamerą, studiował w Londynie muzykę i nagrywał m.in. z zespołem stworzonym przez Charlie Wattsa z The Rolling Stones. Muzyczną scenę zamienił najpierw na teatralną, która przyniosła mu uznanie jako reżyserowi inscenizacji, a później również jako autorowi trzech dramatów scenicznych. Figgis cały czas marzył jednak o planie filmowym, na który wreszcie trafił po tym, jak ukończył kurs w Britain's National Film School. Dziś Figgis cieszy się szacunkiem krytyków i z powodzeniem zajmuje się kinem niezależnym. Nie ukrywa, że chętnie sięga po komercyjne gatunki, jak thriller "Cold Creek Manor", aby zdobyć pieniądze na projekty autorskie, jak chociażby minimalistyczny "Flamenco Woman", który jest zapisem tańca flamenco trzech profesjonalnych tancerek.


ALE KINO+ POLECA

15.05
PIĄTEK18 października
Czysty jak łza
Czysty jak łza

Podczas burzy śnieżnej operator pługa Bruce przypadkowo śmiertelnie potrąca…

05.30
SOBOTA19 października
Na drodze
Na drodze

Podczas długiej podróży kobieta zabiera autostopowicza. Mężczyzna budzi w niej niepokój,…

16.10
NIEDZIELA20 października
Obłąkani
Obłąkani

Młody psychiatra, Edward Newgate, przyjeżdża na praktyki do Stonehearst Asylum. Dyrektor…SERIALE

Vera 9

Detektyw Vera Stanhope powraca w dziewiątym sezonie z nowymi sprawami do rozwikłania. era Stanhope charakteryzuje się celnymi obserwacjami, przywiązaniem do szczegółu...


Zagadki kryminalne nowej panny Fisher

Spin-off znanego serialu "Zagadki kryminalne panny Fisher", w którym za prywatne dochodzenie zabiera się siostrzenica słynnej pani detektyw, Peregrine Fisher.


Poza wszelkim podejrzeniem

Kryminolożka z Paryża, Chloé Fischer, zostaje wysłana do Lyonu w celu złapania seryjnego mordercy. W Lyonie grasuje seryjny morderca. Jest nim Paul Brodsky...