Ale kino+
alekino+
Film. WYDZIAŁ WEWNĘTRZNY

WYDZIAŁ WEWNĘTRZNY

Internal Affairs
thriller, USA, 1990, 110 min.
reżyseria: Mike Figgis
obsada: Andy Garcia, Andy García, Andy García, Richard Gere
Premiera w Ale kino+: 21.10.2019 r.
5.00
343
5 głosy | 26 miejsce w rankingu
WYDZIAŁ WEWNĘTRZNY
© 2019 Spike Cable Networks Inc. All Rights Reserved.

Dennis Peck (Richard Gere) ma na utrzymaniu kilka byłych żon i gromadkę dzieci, a na koncie kilka napadów, pranie brudnych pieniędzy, a nawet morderstwo. Nie jest jednak zwykłym kryminalistą, wręcz przeciwnie: to doświadczony oficer policji, który czasem tylko "dorabia na boku".

Jego sprawą zaczyna się jednak interesować wydział spraw wewnętrznych, który nasyła na Pecka młodego, porywczego, ale niebywale uczciwego policjanta, Raymonda Avilę (Andy Garcia). Peck nie zamierza poddać się bez walki. Osacza przeciwnika, manipuluje jego emocjami, a w końcu rujnuje mu małżeństwo i karierę. Teraz pojedynek między nimi nie jest już tylko sprawą zawodową, ale osobistym wyrównaniem rachunków.

Psychologiczny dreszczowiec ze znakomitymi, wyrazistymi kreacjami Richarda Gere'a i Andy'ego Garcii to drugi w karierze pełnometrażowy film MIKE'A FIGGISA, twórcy m.in. nagrodzonego Oscarem i Złotym Globem dla Nicolasa Cage'a "Zostawić Las Vegas" czy "One Night Stand" z Wesleyem Snipesem i Nastassją Kinski. Figgis zwrócił na siebie uwagę krytyków debiutując nominowanym do Europejskiej Nagrody Filmowej "Burzliwym poniedziałkiem" ze Stingiem w jednej z głównych ról. Złożył w ten sposób hołd jednemu ze swoich muzycznych idoli, zanim bowiem stanął za kamerą, studiował w Londynie muzykę i nagrywał m.in. z zespołem stworzonym przez Charlie Wattsa z The Rolling Stones. Muzyczną scenę zamienił najpierw na teatralną, która przyniosła mu uznanie jako reżyserowi inscenizacji, a później również jako autorowi trzech dramatów scenicznych. Figgis cały czas marzył jednak o planie filmowym, na który wreszcie trafił po tym, jak ukończył kurs w Britain's National Film School. Dziś Figgis cieszy się szacunkiem krytyków i z powodzeniem zajmuje się kinem niezależnym. Nie ukrywa, że chętnie sięga po komercyjne gatunki, jak thriller "Cold Creek Manor", aby zdobyć pieniądze na projekty autorskie, jak chociażby minimalistyczny "Flamenco Woman", który jest zapisem tańca flamenco trzech profesjonalnych tancerek.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...