Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. WYDZIAŁ ZABÓJSTW

WYDZIAŁ ZABÓJSTW

Homicide
film sensacyjny, USA, 1991, 96 min.
reżyseria: David Mamet
obsada: J.J. Johnston, Jack Wallace, Joe Mantegna, William H. Macy
Premiera w Ale kino+: 29.04.2001 r.
5.00
343
5 głosy | 601 miejsce w rankingu

Policjant Bob Gold (Joe Mantegna) ma za zadanie pojmać mordercę, z którym nawet FBI ma nie lada kłopot.

Nim zabierze się jednak do poszukiwań odkrywa okrutne morderstwo dokonane na właścicielce sklepu. Wszystko wskazuje na to, że zabili ją żydowscy przemytnicy broni. Dzięki temu odkryciu Bob, zaczyna łączyć tę zbrodnię z poszukiwanym wcześniej mordercą.

DAVID MAMET pracuje jako reżyser, scenarzysta, dramaturg, aktor i producent. Jest autorem takich scenariuszy jak: "Listonosz dzwoni dwa razy" (reżyseria Bob Rafelson), "Werdykt" (reżyseria Sidney Lumet), "Nietykalni" z Robertem de Niro, Seanem Connery, Kevinem Costnerem i Andy Garcia (w reżyserii Briana De Palmy). Jego filmy charakteryzują się precyzyjną konstrukcją, są to między innymi: "Dom gry" z 1987 roku, "Fortuna kołem się toczy" z 1988 i "Hiszpański więzień" z 1997 roku.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...