Ale kino+
alekino+
Film. WYKONAĆ WYROK

WYKONAĆ WYROK

The Hit
film kryminalny, Wlk. Brytania, 1984, 94 min.
reżyseria: Stephen Frears
obsada: John Hurt, Laura del Sol, Terence Stamp, Tim Roth
Premiera w Ale kino+: 13.07.2004 r.
5.00
343
5 głosy | 595 miejsce w rankingu

"Wykonać wyrok" to film sensacyjny, ale jak przystało na wychowanka bezkompromisowych filmowców z pokolenia Młodych Gniewnych, Frears traktuje kryminalną konwencję w nietypowy sposób.

Gangster Willie Parker (Terence Stamp) wydał kiedyś swoich kolegów policji i od tego czasu ukrywa się w Hiszpanii. Mafia nie zapomniała jednak o zdradzie Parkera - po dziesięciu latach poszukiwań przestępcy odnajdują wreszcie swojego byłego kolegę. Do Hiszpanii zostaje wysłanych dwóch płatnych morderców: doświadczony Braddock (John Hurt) i początkujący Myron (Tim Roth), którzy porywają Willie'ego. Zadaniem zabójców jest dostarczenie zdrajcy do Paryża, gdzie ma zostać wykonana egzekucja. Droga do stolicy Francji jest jednak daleka i wiele jeszcze może się wydarzyć, zwłaszcza, że Willie Parker okazuje się człowiekiem nietuzinkowym.

Reżyser STEPHEN FREARS, 13 lat po obiecującym debiucie "Gumshoe"(1984), wrócił do kina z kryminałem "Wykonać wyrok". W ten efektowny sposób na brytyjskiej scenie filmowej, po długim okresie pracy dla telewizji, znów pojawił się jeden z najzdolniejszych angielskich reżyserów średniego pokolenia, artysta, który miał w przyszłości zasłynąć takimi obrazami jak "Moja piękna pralnia", "Niebezpieczne związki", "Mary Reilly" czy "Niewidoczni".

"Wykonać wyrok" to film bliski formule kina drogi. Frears zręcznie opowiada pełną zaskakujących rozwiązań kryminalną intrygę, przede wszystkim jednak skupia się na skomplikowanych relacjach między głównymi bohaterami. "Wykonać wyrok" jest okazją do podziwiania mistrzowskiego tercetu aktorskiego. U boku wytrawnych angielskich artystów, Terence'a Stampa i Johna Hurta wystąpił tu debiutujący na dużym ekranie młody Tim Roth, który w nadchodzących latach miał okazać się jednym z największych aktorskich talentów swojej generacji.
SERIALE

Vera 9

Detektyw Vera Stanhope powraca w dziewiątym sezonie z nowymi sprawami do rozwikłania. era Stanhope charakteryzuje się celnymi obserwacjami, przywiązaniem do szczegółu...


Zagadki kryminalne nowej panny Fisher

Spin-off znanego serialu "Zagadki kryminalne panny Fisher", w którym za prywatne dochodzenie zabiera się siostrzenica słynnej pani detektyw, Peregrine Fisher.


Poza wszelkim podejrzeniem

Kryminolożka z Paryża, Chloé Fischer, zostaje wysłana do Lyonu w celu złapania seryjnego mordercy. W Lyonie grasuje seryjny morderca. Jest nim Paul Brodsky...