Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. WYKONAĆ WYROK

WYKONAĆ WYROK

The Hit
film kryminalny, Wlk. Brytania, 1984, 94 min.
reżyseria: Stephen Frears
obsada: John Hurt, Laura del Sol, Terence Stamp, Tim Roth
Premiera w Ale kino+: 13.07.2004 r.
5.00
343
5 głosy | 595 miejsce w rankingu

"Wykonać wyrok" to film sensacyjny, ale jak przystało na wychowanka bezkompromisowych filmowców z pokolenia Młodych Gniewnych, Frears traktuje kryminalną konwencję w nietypowy sposób.

Gangster Willie Parker (Terence Stamp) wydał kiedyś swoich kolegów policji i od tego czasu ukrywa się w Hiszpanii. Mafia nie zapomniała jednak o zdradzie Parkera - po dziesięciu latach poszukiwań przestępcy odnajdują wreszcie swojego byłego kolegę. Do Hiszpanii zostaje wysłanych dwóch płatnych morderców: doświadczony Braddock (John Hurt) i początkujący Myron (Tim Roth), którzy porywają Willie'ego. Zadaniem zabójców jest dostarczenie zdrajcy do Paryża, gdzie ma zostać wykonana egzekucja. Droga do stolicy Francji jest jednak daleka i wiele jeszcze może się wydarzyć, zwłaszcza, że Willie Parker okazuje się człowiekiem nietuzinkowym.

Reżyser STEPHEN FREARS, 13 lat po obiecującym debiucie "Gumshoe"(1984), wrócił do kina z kryminałem "Wykonać wyrok". W ten efektowny sposób na brytyjskiej scenie filmowej, po długim okresie pracy dla telewizji, znów pojawił się jeden z najzdolniejszych angielskich reżyserów średniego pokolenia, artysta, który miał w przyszłości zasłynąć takimi obrazami jak "Moja piękna pralnia", "Niebezpieczne związki", "Mary Reilly" czy "Niewidoczni".

"Wykonać wyrok" to film bliski formule kina drogi. Frears zręcznie opowiada pełną zaskakujących rozwiązań kryminalną intrygę, przede wszystkim jednak skupia się na skomplikowanych relacjach między głównymi bohaterami. "Wykonać wyrok" jest okazją do podziwiania mistrzowskiego tercetu aktorskiego. U boku wytrawnych angielskich artystów, Terence'a Stampa i Johna Hurta wystąpił tu debiutujący na dużym ekranie młody Tim Roth, który w nadchodzących latach miał okazać się jednym z największych aktorskich talentów swojej generacji.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...