Ale kino+
alekino+
Film. Wyrównanie rachunków

Wyrównanie rachunków

Gettin' Square
komedia sensacyjna/film kryminalny/thriller, Australia/Wlk. Brytania, 2003, 100 min.
reżyseria: Jonathan Teplitzky
obsada: David Field, David Wenham, Freya Stafford, Gary Sweet, John Brumpton, Sam Worthington, Timothy Spall
Premiera w Ale kino+: 22.09.2015 r.
5.00
343
5 głosy | 21 miejsce w rankingu
Wyrównanie rachunków

Australijska komedia kryminalna, która stała się kasowym przebojem, zdobywając aż 14 nominacji do Nagród Australijskiego Instytutu Filmowego. W trzymającej w napięciu historii o tytułowym wyrównywaniu porachunków przez kilku gangsterów sugestywne role stworzyli m.in. Sam Worthington i Timothy Spall.

Gold Coast w Australii. Barry Wirth (Sam Worthington) zostaje zwolniony z więzienia, by po śmierci matki zająć się młodszym bratem. Mężczyzna odsiadywał wyrok za zabójstwo, którego - jak utrzymuje - nie popełnił. Udaje mu się znaleźć pracę na stacji serwisowej, gdzie jego partnerem zostaje dawny kompan z więzienia, Johnny Spitieri (David Wenham). Tymczasem policja przejmuje sporą część finansów kryminalnego półświatka. Brudne pieniądze tracą m.in. były uczestnik kryminalnego podziemia, a obecnie restaurator Darren "Dabba" Barrington (Timothy Spall) oraz mafijny boss Chicka Martin (Gary Sweet). Kiedy okazuje się, że Johnny jest winien Martinowi 20 tysięcy dolarów, a na Barry'ego zagina parol skorumpowany detektyw Arnie DeViers (David Field), Wirth układa przebiegły plan, który pozwoli mu wyrównać kilka starych, jak i nowych porachunków.

"Wyrównanie rachunków" to przykład dynamicznego kryminału zrealizowanego na Antypodach. Reżyser JONATHAN TEPLITZKY ("Lepsze niż seks", "Burning Man") przeniósł w nim na ekran scenariusz autorstwa Chrisa Nysta, byłego adwokata, który zajmował się wieloma głośnymi sprawami. Film okazał się przebojem kasowym w Australii, uzyskując aż 14 nominacji do AACTA - nagrody Australijskiego Instytutu Filmowego. Do atutów filmu należy zaliczyć m.in. ciekawą obsadę. W tej trzymającej w napięciu i niepozbawionej humoru opowieści o porachunkach kilku kryminalistów z Gold Coast wystąpili bowiem m.in. David Wenham ("Władca pierścieni", "Van Helsing", "300"), Sam Worthington ("Terminator: Ocalenie", "Avatar", "Gniew tytanów"), Gary Sweet (cykl "Opowieści z Narnii", serial "Pacyfik") oraz Timothy Spall (niezapomniany "Glizdogon" z cyklu "Harry Potter" oraz fenomenalny Churchill w "Jak zostać królem").
SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...