Ale kino+
alekino+
Film. Wyścig z czasem

Wyścig z czasem

Out Of Time
thriller, USA, 2003, 105 min.
reżyseria: Carl Franklin
obsada: Dean Cain, Denzel Washington, Eva Mendes, John Billingsley, Sanaa Lathan
Premiera w Ale kino+: 15.06.2013 r.
4.67
343
14 głosy | 16 miejsce w rankingu
Wyścig z czasem
1
2

"Wyścig z czasem" to sensacyjny majstersztyk Carla Franklina, autora nominowanego do Oscara® dramatu "Jedyna prawdziwa rzecz". W roli niepozbawionego wad policjanta z Florydy wystąpił dwukrotny laureat Oscara®, Denzel Washington. Jego ekranową żonę gra Eva Mendes.

Wydziałowi policji pod dowództwem komendanta Matta Whitlocka (Denzel Washington) udało się rozbić narkotykową szajkę i przejąć nielegalnie zarobione pieniądze handlarzy. W uznaniu zasług lokalna gazeta zamieszcza jego zdjęcie. W prywatnym życiu Matta nie jest już tak idealnie; policjant właśnie rozstaje się z żoną, a przy okazji - koleżanką z pracy. Niedawno awansowana na detektywa Alex Whitlock (Eva Mendes) nie zamierza już znosić wyskoków męża - Whitlock od pewnego czasu romansuje z zamężną Ann Merai Harrison (Sanaa Lathan). Wkrótce policjant dowiaduje się, że choroba nowotworowa Ann zaatakowała z nową siłą. Lekarz szacuje, że kobiecie zostało pół roku życia. Czy parze uda się zdobyć środki na eksperymentalne leczenie? Czy w obliczu zagrożenia życia bliskiej osoby zasady etyki, którymi dotychczas kierował się Matt, pozostaną również niezmienne?

Od początków kariery Denzela Washingtona, syna pastora i właścicielki kilku salonów piękności, reżyserzy dostrzegali w nim bojownika, buntownika, kogoś, na kim dobrze leży mundur i kto skrywa mroczną stronę duszy. Do najmocniejszych kreacji Amerykanina należy tytułowy "Malcolm X" w filmie Spike'a Lee, oraz zbiegły niewolnik w dramacie "Chwała", za którą to rolę aktor odebrał swoją pierwszą statuetkę Oscara®. Kolejną wywalczył występem u boku Ethana Hawke'a w "Dniu próby". Oprócz wymienionych, aktor nominowany był do najważniejszej nagrody branży filmowej jeszcze czterokrotnie. Ostatni raz przy okazji "Lotu" Roberta Zemeckisa, gdzie wcielił się w rolę pilota zmagającego się z nałogiem alkoholowym.

Reżyserią "Wyścigu z czasem" zajął się Carl Franklin, autor nominowanego do Oscara® melodramatu "Jedyna prawdziwa rzecz". W 2012 r. nazwisko reżysera pojawiło się w czołówce kilku odcinków robiącego furorę serialu "House of Cards" z Kevinem Spacey'em. Franklin próbował sił także w aktorstwie. W tym wcieleniu oglądać go można w serialowych przebojach lat 90., jak "ALF", "Drużyna A", czy "MacGyver".


CZYTAJ BLOG FILMOWY BARTOSZA ŻURAWIECKIEGO
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...