Ale kino+
alekino+
Film. Wysokie obcasy

Wysokie obcasy

Tacones Lejanos / High Heels
komediodramat, Hiszpania, 1991, 112 min.
reżyseria: Pedro Almodovar
obsada: Anna Lizaran, Marisa Paredes, Miguel Bose, Miguel Bosé, Miguel Bosé, Pedro Diez del Corral, Victoria Abril
Premiera w Ale kino+: 4.05.2011 r.
5.00
343
5 głosy | 55 miejsce w rankingu
Wysokie obcasy
© NBC Universal
1
2

"Wysokie obcasy" w reżyserii Pedro Almodóvara to historia trudnych relacji między córką a matką, których losy ponownie się splatają po latach. Film nominowany był do Złotego Globu.

Rebeca (Victoria Abril) jest młodą mężatką. Pełne zawodowych i osobistych sukcesów życie to jednak tylko pozory; jej związek przechodzi poważny kryzys, dręczą ją koszmary z dzieciństwa. Jako dziecko rzadko doświadczała matczynej miłości i opieki, gdyż zajęta karierą aktorską i kochankami Becky del Paramo (Marisa Paredes) nie zwracała uwagi na córkę. Najwyraźniejsze wspomnienie z dzieciństwa to stukot obcasów matki wychodzącej z domu. Po 15 latach losy kobiet ponownie się krzyżują.

PEDRO ALMODÓVAR to jeden z najbardziej cenionych hiszpańskich reżyserów ostatnich dekad. Jego twórczość, choć początkowo budziła duże kontrowersje, obecnie zbiera laury na najważniejszych festiwalach filmowych. W bogatym dorobku reżysera znajdują się dobrze znane polskiej widowni takie tytuły, jak "Kobiety na skraju załamania nerwowego", "Zwiąż mnie!", "Kika", "Kwiat mego sekretu", "Wszystko o mojej matce", "Porozmawiaj z nią" czy "Volver". Odtwarzające w "Wysokich obcasach" główne role Marisa Paredes i Victoria Abril to jedne z ulubionych aktorek Almodóvara. Do jego muz należy również nominowana do Oscara za rolę w "Volver" Penelope Cruz. Obecnie Almodóvar kończy prace nad filmem "La piel que habito" ("The Skin I Live In"), który oparty jest na powieści Thierry'ego Jonqueta "Tarantula". W jednej z głównych ról wystąpi Marisa Paredes. Premiera światowa zapowiadana jest na wrzesień 2011 roku.




SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...