Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Za ile mnie pokochasz?

Za ile mnie pokochasz?

Combien tu m'aimes?
komedia, Włochy/Francja, 2005, 90 min.
reżyseria: Bertrand Blier
obsada: Bernard Campan, Gerard Depardieu, Gérard Depardieu, Monica Bellucci
Premiera w Ale kino+: 7.03.2014 r.
4.00
343
8 głosy | 62 miejsce w rankingu
Za ile mnie pokochasz?

François (Bernard Campan) jest przeciętnym, samotnym facetem, który lubi spędzać wieczory w barze, obserwując prostytutki z placu Pigalle. Jego uwagę przyciąga szczególnie jedna z nich, Daniela (Monica Bellucci), nie tak wulgarna i wyzywająca jak inne, za to niebywale kobieca i tajemnicza. Choć jest najdroższa, François wierzy, że kiedyś będzie go na nią stać.

Los wkrótce się do niego uśmiecha i daje mu główną wygraną na loterii. Mężczyzna nie waha się ani chwili. Choć wiele kobiet pragnie go teraz uwieść, on zamierza wydać fortunę tylko na jedną z nich. Układ jest prosty: on płaci jej 100 tysięcy euro za każdy wspólnie spędzony miesiąc, ona rezygnuje z innych klientów i pielęgnuje urodę wyłącznie dla niego. Daniela zgadza się, a z czasem zaczyna nawet darzyć Françoisa uczuciem. Jest tylko jedna przeszkoda. Dziewczyna, jak każda szanująca się prostytutka, ma opiekuna, bezwzględnego Charly'ego (Gérard Depardieu), który nie zamierza się z nią rozstawać.

BERTRAND BLIER, pamiętany jako twórca takich filmów, jak nagrodzona w Cannes "Zbyt piękna dla ciebie" (1989) czy wyróżnione w Wenecji "Un, deux, tois soleil" (1993), nie ukrywał, że komedię "Za ile mnie pokochasz?" zrealizował wyłącznie z powodu grającej główną rolę Moniki Bellucci. "Pewnego dnia poszedłem na "Nieodwracalne" Gasparda Noe. Byłem pod wielkim wrażeniem jej występu. Nie widziałem czegoś takiego w całej historii kina, nawet Marylin Monroe tak nie zagrała. Nie porównuję oczywiście talentu aktorskiego, ale odwagę, swobodę ruchów, ciało i wybuchowość - i to wszystko bez rozbierania się. Powiedziałem do siebie: "Dlatego właśnie kręcę filmy!" - entuzjastycznie opowiadał Blier. Reżyser twierdził też, że jako pierwszy powierzy Bellucci rolę godną jej talentu, a także urody. Złośliwi pisali, że film miał dać starzejącemu się reżyserowi możliwość dość intymnego obcowania z młodą, budzącą powszechne pożądanie aktorką. Bellucci, nagrodzona przez włoskich dziennikarzy za rolę w "Pamiętaj mnie" (2003), tłumaczyła, że rolę Danieli przyjęła dlatego, że "nie ma wielkiej aktorki, która nie zagrałaby kiedyś dziwki", przywołując m.in. kreację Sophii Loren w "Małżeństwie po włosku", Catherine Deneuve w "Piękności dnia" czy Giulietty Masiny w "Nocach Cabirii". Twierdziła też, że zawsze szuka ryzykownych ról, które pozwalają jej się rozwijać i dlatego właśnie przyjęła propozycję Bliera. Na planie towarzyszył jej Bernard Campan, który wespół z Didierem Bourdonem napisał scenariusz, wyreżyserował i zagrał jedną z głównych ról w nagrodzonych Cezarem "Trzech braciach" (1995). "Mamy we Francji świetnych aktorów charakterystycznych i Bernard jest jednym z nich. Wygląda jak typowy Francuz, który potrafi błysnąć sprytem i odwagą. W 1944 roku mógłby działać w ruchu oporu i wyjść obronną ręką z tortur. Jako aktor idealnie ucieleśnia "zwycięskiego ofermę", czyli bohatera, który po klęsce potrafi znowu stanąć na nogi" - wyjaśniał swój wybór Blier.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...