Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. ZABÓJCZA BLONDYNKA

ZABÓJCZA BLONDYNKA

Elvis Has Left the Building
komedia romantyczna, USA, 2004, 90 min.
reżyseria: Joel Zwick
obsada: Denise Richards, John Corbett, Kim Basinger, Sean Astin
Premiera w Ale kino+: 20.01.2012 r.
5.00
343
15 głosy | 349 miejsce w rankingu
ZABÓJCZA BLONDYNKA
1
2

Szalona komedia z miłością i morderstwami w tle. W roli zabójczej blondynki Kim Basinger.

Harmony Jones (Kim Basinger) pracuje w branży kosmetycznej i odnosi w niej sukcesy. Gorzej idzie jej w życiu prywatnym. Podobnie rzecz się ma w przypadku Milesa Taylora (John Corbett), specjalisty od reklamy, który właśnie się rozwodzi. Jego żona domaga się, by zawiózł dokumenty rozwodowe do Las Vegas. Tam również zmierza Harmony, po drodze zabijając przypadkiem kilku sobowtórów Elvisa Presleya, którzy zmierzają na zlot fanów. Na trop zabójczej blondynki wpada FBI.

Królestwem Joela Zwicka, reżysera "Zabójczej blondynki", jest śmiech. Polskiemu widzowi jego poczucie humoru znane jest m.in. z nadawanego w latach 90. serialu "Pełna chata", który przyniósł popularność siostrom Mary-Kate i Ashley Olsen. Zwick zrealizował także kilka filmów pełnometrażowych, w tym komedię romantyczną "Moje wielkie greckie wesele" o miłosnych perypetiach Amerykanki greckiego pochodzenia. Film otrzymał nominację do Oscara za scenariusz odtwarzającej główną rolę Nii Vardalos. Jej filmowego ukochanego grał John Corbett. Aktor zagrał również w "Zabójczej blondynce" wcielając się w Milesa. W Polsce Corbett zdobył sławę dzięki roli radiowca Chrisa Stevensa w "Przystanku Alaska" oraz Aidana Shaw'a z "Seksu w wielkim mieście". Obecnie pracuje m.in. na planie serialu "Wszystkie wcielenia Tary", u boku Toni Colette.

Tytułowa "Zabójcza blondynka" to Kim Basinger. Aktorka stworzyła niezapomniane kreacje Kitty Potter w "Pret-a-Porter" Roberta Altmana i fotografki Vicky Vale w "Batmanie" Tima Burtona, jest też laureatką Oscara za rolę w filmie Curtisa Hansona "Tajemnice Los Angeles". Gościnnie w "Zabójczej blondynce" pojawia się także Tom Hanks, jako jeden z zabitych "Elvisów".
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...