Ale kino+
alekino+
Film. Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda

Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda


western, USA/Kanada, 2007
reżyseria: Andrew Dominik
obsada: Brad Pitt, Casey Affleck, Mary-Louise Parker, Sam Rockwell, Sam Shepard
Premiera w Ale kino+: 11.10.2014 r.
5.00
343
5 głosy | 25 miejsce w rankingu
Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda

W jednym z najlepszych westernów ostatnich lat Brad Pitt jako legendarny rewolwerowiec Jesse James wypowiada wojnę łowcom głów. Tymczasem jego prawdziwym wrogiem jest ktoś z najbliższego otoczenia.

Ta historia ma swój początek w 1881 roku. Legenda Jesse'ego Jamesa (Brad Pitt), charyzmatycznego bandyty i najszybszego rewolwerowca na Dzikim Zachodzie, obiegła już cały kraj. Mężczyźni z gangu Jamesa - Frank (Sam Shepard), Charley Ford (Sam Rockwell) i Wood Hite (Jeremy Renner) - napadają na pociągi, rabują banki, wzbudzają podziw u kobiet i nienawiść u mężczyzn. Niedługo cała grupa wspólnie zdecyduje, że najwyższy czas na ostatni skok - najbardziej spektakularny napad w ich całej karierze. Nie wszystko jednak pójdzie zgodnie z planem.

ANDREW DOMINIK zadebiutował w 2000 roku filmem "Chopper". Siedem lat później zmierzył się z legendą jednego z najsłynniejszych rewolwerowców w historii Dzikiego Zachodu. Scenariusz westernu powstał na motywach powieści Rona Hansena. Za rolę Roberta Forda Casey Affleck ("Ocean's 13", "Gdzie jesteś Amando") otrzymał nominację do Oscara. Drugą nominację Akademia przyznała autorowi zdjęć Rogerowi Deakinsowi (nominowany m.in. także za "Fargo", "To nie jest kraj dla starych ludzi", "Drogę do szczęścia", "Lektora"). Muzykę do filmu skomponował charyzmatyczny australijski muzyk, Nick Cave. Film był prezentowany na Festiwalu w Wenecji, gdzie walczył o Złotego Lwa.
SERIALE

Cardinal

Policjant walczy o zachowanie swojej reputacji i stanowiska w wydziale zabójstw, podczas gdy sprawa, nad którą pracuje robi się coraz bardziej skomplikowana. John Cardinal jest policjantem, który został swego czasu usunięty z wydziału zabójstw z powodu obsesji na punkcie pewnej zaginionej dziewczyny...


Wisting

Norweski detektyw William Wisting wraz z córką Line, dociekliwą dziennikarką, tropią przestępców w nadmorskim Larviku. Serial "Wisting" to kryminał oparty na serii bestsellerowych książek autorstwa Jrna Liera Horsta. Detektyw William Wisting znajduje się w najtrudniejszym momencie swojej kariery i tylko szczęśliwe życie rodzinne pozwala mu nie zwariować...