Ale kino+
alekino+
Film. Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda

Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda


western, USA/Kanada, 2007
reżyseria: Andrew Dominik
obsada: Brad Pitt, Casey Affleck, Mary-Louise Parker, Sam Rockwell, Sam Shepard
Premiera w Ale kino+: 11.10.2014 r.
5.00
343
5 głosy | 25 miejsce w rankingu
Zabójstwo Jesse'ego Jamesa przez tchórzliwego Roberta Forda

W jednym z najlepszych westernów ostatnich lat Brad Pitt jako legendarny rewolwerowiec Jesse James wypowiada wojnę łowcom głów. Tymczasem jego prawdziwym wrogiem jest ktoś z najbliższego otoczenia.

Ta historia ma swój początek w 1881 roku. Legenda Jesse'ego Jamesa (Brad Pitt), charyzmatycznego bandyty i najszybszego rewolwerowca na Dzikim Zachodzie, obiegła już cały kraj. Mężczyźni z gangu Jamesa - Frank (Sam Shepard), Charley Ford (Sam Rockwell) i Wood Hite (Jeremy Renner) - napadają na pociągi, rabują banki, wzbudzają podziw u kobiet i nienawiść u mężczyzn. Niedługo cała grupa wspólnie zdecyduje, że najwyższy czas na ostatni skok - najbardziej spektakularny napad w ich całej karierze. Nie wszystko jednak pójdzie zgodnie z planem.

ANDREW DOMINIK zadebiutował w 2000 roku filmem "Chopper". Siedem lat później zmierzył się z legendą jednego z najsłynniejszych rewolwerowców w historii Dzikiego Zachodu. Scenariusz westernu powstał na motywach powieści Rona Hansena. Za rolę Roberta Forda Casey Affleck ("Ocean's 13", "Gdzie jesteś Amando") otrzymał nominację do Oscara. Drugą nominację Akademia przyznała autorowi zdjęć Rogerowi Deakinsowi (nominowany m.in. także za "Fargo", "To nie jest kraj dla starych ludzi", "Drogę do szczęścia", "Lektora"). Muzykę do filmu skomponował charyzmatyczny australijski muzyk, Nick Cave. Film był prezentowany na Festiwalu w Wenecji, gdzie walczył o Złotego Lwa.
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...