Ale kino+
alekino+
Film. Zagadki kryminalne panny Fisher 3: Śmierć nas rozłączy

Zagadki kryminalne panny Fisher 3: Śmierć nas rozłączy

Miss Fisher's Murder Mysteries 3 ep. 8
serial kryminalny, Australia, 2015, 52 min.
reżyseria: Tony Tilse
obsada: Ashleigh Cummings, Essie Davis, Hugo Johnstone-Burt, Nathan Page
Premiera w Ale kino+: 29.11.2015 r.
3.00
343
6 głosy | 37 miejsce w rankingu
Zagadki kryminalne panny Fisher 3: Śmierć nas rozłączy

Ze szpitala ucieka człowiek, podejrzany o próbę zabicia ojca panny Fisher. Czy będzie próbował ponownie uderzyć? Tej samej nocy zostaje zamordowany wybitny naukowiec. Czy coś łączy te dwa wydarzenia? Phryne i detektyw Jack stają do wyścigu z czasem, aby zapobiec tragedii i uratować barona Fishera.

Podczas śledztwa pojawiają się pytania, na które Phryne chce szybko znaleźć odpowiedzi -kim jest mężczyzna, który poluje na jej ojca? Kto zabił Quentina Tode'a tuż po tym jak wygrał nagrodę dla najlepszego naukowca? Może był to Osman Efendi, który zdobył w konkursie drugie miejsce i teraz nagroda $50 000 przypadnie jemu? A może był to duchowny - niejaki ojciec O'Leary, który wdawał się w ciągłe dysputy z Tode'em na temat dowodów na istnienie Boga? W jaką awanturę wdał się baron Fisher i najważniejsze do rozstrzygnięcia przez pannę Fisher - czy jej ojciec jest dobrym człowiekiem, czy jednak bardzo sprytnym i podstępnym?

Już po raz trzeci Ale kino+ zaprasza widzów na serial "Zagadki kryminalne panny Fisher" a w nim do Melbourne lat 20. XX wieku. Żyje tu Phryne Fisher, nietuzinkowa detektyw, której krucha sylwetka eleganckiej damy może zmylić niejednego przeciwnika. W rzeczywistości panna Fisher jest wyjątkowo odważna i uparta, umie prowadzić samochód i latać aeroplanem. Pełna seksapilu i pewna swoich wdzięków, nie boi się uwodzić mężczyzn. Choć jest zamożna i należy do kręgów miejscowej socjety, nieobce są jej problemy biednych i mniej uprzywilejowanych, których zawsze wspiera. Postać tę stworzyła australijska pisarka Kerry Greenwood, która podjęła drobiazgowe studia nad historią Melbourne, by wiarygodnie przedstawić pulsującą muzyką atmosferę miasta lat 20.

Realia jej książek znalazły odzwierciedlenie w stylowej, serialowej ekranizacji. Oddaje ona niepowtarzalny klimat międzywojnia. Większość rekwizytów wykorzystanych w produkcji to oryginalne, kunsztownie wykonane przedmioty z epoki jazzu i rodzącej się motoryzacji. W tytułową rolę wcieliła się "Essie Davis" znana m.in. z filmów "Matrix Reaktywacja", "Matrix Rewolucje" czy horroru "Babadook". Ma na koncie także występ u Baza Luhrmanna w "Australii" oraz w "Dziewczynie z perłą" Petera Webbera. W 2016 będzie ją można oglądać w 6. sezonie serialu "Gra o tron".

ODCINKI

Zagadki kryminalne panny Fisher 3
Zagadki kryminalne panny Fisher 3: Ryzykowne numery
Zagadki kryminalne panny Fisher 3: Śmierć i dziewczyna
Zagadki kryminalne panny Fisher 3: Morderstwo i mozzarella
Zagadki kryminalne panny Fisher 3: Krew i pieniądze
Zagadki kryminalne panny Fisher 3: Śmierć i histeria
Zagadki kryminalne panny Fisher 3: Śmierć w Grandzie
Zagadki kryminalne panny Fisher 3: Gem, set i zbrodnia
SERIALE

M - miasto szuka mordercy

Miniserial inspirowany klasycznym dziełem filmowym Fritza Langa "M - Morderca". Wiedeń w zimie. Na ulicach miasta giną dzieci. Na początku notowane są jedynie zniknięcia, wkrótce jednak mieszkańcy odnajdują ciała...


Panna Fisher i Krypta Łez

Po uwolnieniu młodej beduińskiej dziewczyny z więzienia w Jerozolimie, panna Phryne Fisher podejmuje się kolejnego wyzwania. Detektyw chce rozwikłać tajemnicę dotyczącą bezcennych szmaragdów, starożytnych klątw oraz podejrzanego zaginięcia plemienia Shirin...


Cardinal 3

Pogrążony w żałobie policjant John Cardinal jest rozdarty między obsesyjnymi...