Ale kino+
alekino+
Film. Zagadki kryminalne panny Fisher: Klątwa króla

Zagadki kryminalne panny Fisher: Klątwa króla

Miss Fisher's Murder Mysteries: King Memse's Curse
serial kryminalny, Australia, 2012, 53 min.
reżyseria: Daina Reid
obsada: Essie Davis, Hugo Johnstone-Burt, Nathan Page
Premiera w Ale kino+: 15.07.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 75 miejsce w rankingu
Zagadki kryminalne panny Fisher: Klątwa króla

Jaką tajemnicę niesie ze sobą finałowy odcinek "Zagadek kryminalnych panny Fisher"? Czy inteligentna i ponętna Phryne ujdzie z życiem z egipskiej intrygi?

Phryne (Essie Davis) próbuje rozwikłać zagadkę śmierci handlarza antykami Alberta Monktona. Tropy śledztwa wiodą do Murdocha Foyle'a (Nicholas Bell), domniemanego porywacza siostry panny Fisher, Janey. Wątpliwości Phryne się mnożą. Jaki był motyw porwania Janey? Czy istnieje związek między śmiercią Monktona, zaginięciem siostry i tajemniczymi egipskimi rytuałami? Czy pannie Fisher uda się dotrzeć do prawdy o losie Janey?

Serial oparty na bestsellerowych powieściach kryminalnych australijskiej pisarki Kerry Greenwood uzyskał bardzo dobre recenzje i przychylność miłośników literackiej serii. Główną bohaterką jest Phryne Fisher, atrakcyjna i świadoma swojego uroku detektyw. Jak podkreślali recenzenci, nosi w sobie znamiona wielu nietuzinkowych postaci. Bez wahania przejmuje na siebie role i zadania, które w latach 20. XX wieku nie do końca uznawano za godne damy: umie posługiwać się bronią, prowadzi samochód i pilotuje samolot. By rozwiązać kryminalne szaradę, chętnie wcieli się w postać pomocnicy cyrkowego magika lub śmiało wkroczy w zaułki mniej eleganckich dzielnic miasta.

Drugim głównym bohaterem serialu "Zagadki kryminalne panny Fisher" jest niewątpliwie Melbourne. W czasach, kiedy toczy się akcja, było to niespełna osiemdziesięcioletnie, ale prężnie rozwijające się miasto. Na forach internetowych fani serialu wymieniają się podpowiedziami, jak znaleźć miejsca, w których kręcono poszczególne odcinki. Część zdjęć powstała z konieczności w studiu filmowym, gdzie z wielką dbałością o szczegóły i dzięki pomocy samej Kerry Greenwood odtworzono dom Phryne Fisher.

W serialu wystąpiła plejada doskonałych australijskich i brytyjskich aktorek, jak Essie Davis, Miranda Otto, Miriam Margolyes, czy Wendy Hughes.

ODCINKI

Zagadki kryminalne panny Fisher
Zagadki kryminalne panny Fisher: Kokainowy Blues
Zagadki kryminalne panny Fisher: Morderstwo w pociągu do Ballarat
Zagadki kryminalne panny Fisher: Śmierć w porcie
Zagadki kryminalne panny Fisher: Morderstwo w Zielonym Młynie
Zagadki kryminalne panny Fisher: Kołysanka
Zagadki kryminalne panny Fisher: Kolor krwi
Zagadki kryminalne panny Fisher: Morderstwo na Montparnasse
Zagadki kryminalne panny Fisher: W świecie bajek
Zagadki kryminalne panny Fisher: Królowa kwiatów
Zagadki kryminalne panny Fisher: Wyrok losu
Zagadki kryminalne panny Fisher: Krew i cyrk
Zagadki kryminalne panny Fisher: Zabójstwo w ciemności
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...