Ale kino+
alekino+
Film. Zagadki kryminalne panny Fisher: Krew i cyrk

Zagadki kryminalne panny Fisher: Krew i cyrk

Miss Fisher's Murder Mysteries: Blood and Circuses
serial kryminalny, Australia, 2012, 54 min.
reżyseria: Tony Tilse
obsada: Essie Davis, Hugo Johnstone-Burt, Nathan Page
Premiera w Ale kino+: 8.07.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 236 miejsce w rankingu
Zagadki kryminalne panny Fisher: Krew i cyrk

Miejscem akcji iście magicznego, jedenastego odcinka "Zagadek kryminalnych panny Fisher" jest cyrk, w którym udziałem publiczności jest nie tylko zabawa i kuglarskie sztuczki, ale i zbrodnia. W roli ponętnej detektyw Phryne Fisher, aktorka rodem z Tasmanii, Essie Davis.

Do Melbourne zawitał cyrk. Publiczność z zapartym tchem obserwuje występy artystów, do czasu, gdy radosną atmosferę zburzy morderstwo. By zbadać sprawę, detektyw Phryne Fisher (Essie Davis) wcieli się w rolę asystentki prestigitatora. Nostalgiczna aura cyrku sprawi, że Phryne mimowolnie powróci pamięcią do zaginięcia swojej ukochanej, młodszej siostry Janey, traumatycznych wydarzeń z przeszłości, które ukształtowały jej obecne życie.

Phryne Fisher bynajmniej nie jest delikatną i kruchą mimozą. To kobieta, która bardzo dobrze wie, kogo i czego chce. Ma jednak jedną - oprócz szybkich romansów - słabość: współczucie i chęć niesienia pomocy krzywdzonym kobietom. Tym, które pogubiły się w życiu lub którym los nie dał wiele wyboru. Głównym powodem tej nietypowej słabości jest tragedia, jaka spotkała, jeszcze w Wielkiej Brytanii, Janey - siostrę Phryne.

W rolę panny Fisher w australijskim serialu wciela się pochodząca z Tasmanii Essie Davis. Aktorka znana jest z ról m.in. w filmach "Matrix Reaktywacja" oraz "Matrix Rewolucje". W 2003 r. Australijski Instytut Filmowy nagrodził ją za rolę w mini-serialu Brendana Mahera "Po burzy". Essie Davis wydaje się wręcz idealna do roli bystrej detektyw. Jedna z producentek serialu "Zagadki kryminalne panny Fisher", Fiona Eagger, mówiła o castingu do roli Phryne: "Widz musi uwierzyć, że jest to kobieta, która podczas I Wojny Światowej służyła we francuskich siłach sanitarnych, a jednocześnie jest inteligentna, seksowna i piękna. Zainteresowanie rolą było duże, ale kiedy pojawiła się Essie, wiedzieliśmy, że to jest to". Sama zainteresowana tak wspomina pracę na planie: "świetnie bawiłam się przy scenach kaskaderskich, choć nie obyło się bez obrażeń. Potknęłam się o zbyt długie spodnie i skręciłam kostkę. Złamałam żebro tańcząc foxtrota i wybiłam kolano podczas kręcenia romantycznej sceny w alejce".

ODCINKI

Zagadki kryminalne panny Fisher
Zagadki kryminalne panny Fisher: Kokainowy Blues
Zagadki kryminalne panny Fisher: Morderstwo w pociągu do Ballarat
Zagadki kryminalne panny Fisher: Śmierć w porcie
Zagadki kryminalne panny Fisher: Morderstwo w Zielonym Młynie
Zagadki kryminalne panny Fisher: Kołysanka
Zagadki kryminalne panny Fisher: Kolor krwi
Zagadki kryminalne panny Fisher: Morderstwo na Montparnasse
Zagadki kryminalne panny Fisher: W świecie bajek
Zagadki kryminalne panny Fisher: Królowa kwiatów
Zagadki kryminalne panny Fisher: Wyrok losu
Zagadki kryminalne panny Fisher: Zabójstwo w ciemności
Zagadki kryminalne panny Fisher: Klątwa króla
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...