Ale kino+
alekino+
Film. Zagadki kryminalne panny Fisher: Śmierć w porcie

Zagadki kryminalne panny Fisher: Śmierć w porcie

Miss Fisher's Murder Mysteries: Death at Victoria Dock
serial kryminalny, Australia, 2012, 50 min.
reżyseria: Tony Tilse
obsada: Ashleigh Cummings, Essie Davis, Hugo Johnstone-Burt, Nathan Page
Premiera w Ale kino+: 10.06.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 32 miejsce w rankingu
Zagadki kryminalne panny Fisher: Śmierć w porcie

W tętniącym życiem Melbourne lat 20. kolejne morderstwo domaga się uwagi Phryne Fisher. W roli jej ciotki Prudence występuje, nagrodzona BAFTĄ, Miriam Margolyes.

Tajemniczy młody mężczyzna z błękitnym tatuażem spoczywa w ramionach Phryne Fisher. I nie jest to romantyczna scena uniesienia. Mężczyzna nie żyje. Śledztwo w sprawie jego śmierci zawiedzie pannę detektyw w niebezpieczne, anarchistyczne rewiry. Ktoś napadnie na bank, ktoś porwie Dot (Ashleigh Cummings), wierną przyjaciółkę i powiernicę Phryne. Detektyw czeka dużo pracy - nie aż tyle jednak, by nie pozwolić sobie na bliższe zapoznanie się z przystojnym, ale nieobliczalnym anarchistą o malowniczym imieniu "Peter the Painter" (Jack Finsterer).

Każdy z odcinków "Zagadek kryminalnych panny Fisher", oprócz wartkiej akcji i intrygującej postaci panny Fisher, oferuje garść tajemnic o niej samej. Urodzona w Australii, a wychowana w Wielkiej Brytanii Phryne ma za sobą całkiem spory, rodzinny bagaż. Wraz z rozwojem wydarzeń widz poznaje także tych członków rodziny Fisherów, którzy pozostali na Antypodach. W czwartym odcinku serialu jest to ciotka Prudence, którą gra Miriam Margolyes. Ta Brytyjka o białoruskich korzeniach jest niezwykle doświadczoną aktorką, jej filmografia obejmuje prawie 140 ról. Jej niepowtarzalny, głęboki głos sprawił, że specjalnością Margolyes jest dubbingowanie postaci z filmów animowanych. Trochę starsi widzowie kojarzą ją z roli profesor Sprout w serii o Harrym Potterze. Margolyes zagrała także w wielu niezapomnianych filmach, jak "Magnolia" Paula Thomasa Andersona, "Julia" Istvana Szabo, czy "Wiek niewinności" Martina Scorsese. Za rolę pani Mingott w tym ostatnim została uhonorowana nagrodą BAFTA.

ODCINKI

Zagadki kryminalne panny Fisher
Zagadki kryminalne panny Fisher: Kokainowy Blues
Zagadki kryminalne panny Fisher: Morderstwo w pociągu do Ballarat
Zagadki kryminalne panny Fisher: Morderstwo w Zielonym Młynie
Zagadki kryminalne panny Fisher: Kołysanka
Zagadki kryminalne panny Fisher: Kolor krwi
Zagadki kryminalne panny Fisher: Morderstwo na Montparnasse
Zagadki kryminalne panny Fisher: W świecie bajek
Zagadki kryminalne panny Fisher: Królowa kwiatów
Zagadki kryminalne panny Fisher: Wyrok losu
Zagadki kryminalne panny Fisher: Krew i cyrk
Zagadki kryminalne panny Fisher: Zabójstwo w ciemności
Zagadki kryminalne panny Fisher: Klątwa króla
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...