Ale kino+
alekino+
Film. Zagadki kryminalne panny Fisher: W świecie bajek

Zagadki kryminalne panny Fisher: W świecie bajek

Miss Fisher's Murder Mysteries: Away with the Fairies
serial kryminalny, Australia, 2012, 50 min.
reżyseria: Emma Freeman
obsada: Essie Davis, Hugo Johnstone-Burt, Nathan Page
Premiera w Ale kino+: 24.06.2012 r.
5.00
343
5 głosy | 176 miejsce w rankingu
Zagadki kryminalne panny Fisher: W świecie bajek

W kolejnym odcinku "Zagadek kryminalnych panny Fisher" Phryne, aby wytropić sprawcę zbrodni, podejmie pracę w redakcji magazynu.

Dziennikarka i autorka bajek staje się ofiarą zagadkowego morderstwa. By rozwikłać tajemnicę zbrodni, panna Phryne Fisher (Essie Davis) zatrudnia się w magazynie, w którym pracowała zamordowana. Chce bowiem poznać sposób funkcjonowania redakcji, a także poobserwować byłe współpracownice ofiary. Okaże się, że redakcyjna atmosfera nie jest ani sielska ani bajkowa, a ostra rywalizacja jest na porządku dziennym. Która z kobiet pracujących w magazynie miała motyw, by pozbyć się utalentowanej koleżanki? Podczas gdy toczy się śledztwo, Phryne czeka na powrót kochanka, Lin Chunga (Philippe Sung), z wyprawy w interesach.

Kerry Greenwood, autorka serii powieściowej, na podstawie której powstał serial "Zagadki kryminalne panny Fisher", tak wspomina "narodziny" bohaterki: "Na zawsze już zapamiętam dzień, w którym Phryne Fisher pojawiła się w moim życiu. Jechałam tramwajem z kontraktem na dwie książki w dłoni [...] i bez jakiegokolwiek pomysłu, co napisać. Kim jest moja bohaterka? [...] I wtedy ją zobaczyłam. Nieduża, szczupła, fantastycznie ubrana w czerwony wełniany płaszcz z karakułowym kołnierzem. Lśniące, czarne włosy obcięte na . Buty i rękawiczki z rosyjskiej skóry. Ma tyle klasy, że aż obezwładnia. To właśnie Phryne Fisher".

Ósmy odcinek serialu o przygodach Phryne Fisher tematycznie wkracza na obszar eksplorowany wcześniej w innym australijskim filmie pod tytułem "Kronika filmowa". To historia opisująca kulisy pracy reporterów i dziennikarzy i ich walki o własne miejsce w zmieniającym się szybko świecie mediów przełomu lat 40. i 50. Film, w którym wystąpiła znana z trzeciego odcinka "Zagadek kryminalnych panny Fisher" Wendy Hughes, otrzymał 15 nominacji do nagrody Australian Film Institute. Przyznano mu 8 statuetek, w tym dla najlepszego reżysera, Phillipa Noyce'a, autora późniejszego, nominowanego do Złotego Globu "Polowania na króliki".

ODCINKI

Zagadki kryminalne panny Fisher
Zagadki kryminalne panny Fisher: Kokainowy Blues
Zagadki kryminalne panny Fisher: Morderstwo w pociągu do Ballarat
Zagadki kryminalne panny Fisher: Śmierć w porcie
Zagadki kryminalne panny Fisher: Morderstwo w Zielonym Młynie
Zagadki kryminalne panny Fisher: Kołysanka
Zagadki kryminalne panny Fisher: Kolor krwi
Zagadki kryminalne panny Fisher: Morderstwo na Montparnasse
Zagadki kryminalne panny Fisher: Królowa kwiatów
Zagadki kryminalne panny Fisher: Wyrok losu
Zagadki kryminalne panny Fisher: Krew i cyrk
Zagadki kryminalne panny Fisher: Zabójstwo w ciemności
Zagadki kryminalne panny Fisher: Klątwa króla
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...