Już wkrótce zapraszamy na nową stronę Ale kino+ w ramach serwisu CANAL+ telewizja przez internet. Informujemy jednocześnie, że strona zmieni swoją formę, a niektóre materiały i funkcjonalności nie będą dostępne.
Ale kino+
alekino+
Film. Zaginiony

Zaginiony

The Missing
serial kryminalny, Wlk. Brytania/USA, 2014, 56 min.
reżyseria: Tom Shankland
obsada: Frances O'Connor, James Nesbitt, Jason Flemyng, Saïd Taghmaoui, Tcheky Karyo, Tchéky Karyo
Premiera w Ale kino+: 4.02.2015 r.
5.00
343
5 głosy | 44 miejsce w rankingu
Zaginiony
© New Pictures Company Pictures with all3media

Brytyjski, ośmioodcinkowy thriller kryminalny, nominowany w dwóch kategoriach do Złotego Globu 2015 (najlepszy miniserial lub film telewizyjny, najlepsza aktorka - Frances O'Connor). Bohaterami są rodzice, desperacko poszukujący zaginionego podczas wakacji synka.

Lato 2006 roku, kibice żyją piłkarskimi Mistrzostwami Świata, a Tony i Emily Hugh (James Nesbitt i Frances O'Connor) postanowili spędzić niezapomniane wakacje wraz ze swoim 5-letnim synkiem Oliverem na francuskim wybrzeżu. Idyllę przerywa tragiczne wydarzenie - w środku dnia, na zatłoczonym kąpielisku gubi się mały Oliver. Wszystko wskazuje na to, że został porwany. W jednym momencie przyjazny kurort zmienia się dla zrozpaczonych rodziców w piekło. Nie znając języka ani panujących w obcym kraju zwyczajów rozpoczynają intensywne śledztwo, współpracując z francuskim policjantem Julienem Baptiste'em (Tcheky Karyo).

Rok 2014, osiem lat od zaginięcia Olivera. Małżeństwo Tony'ego i Emily nie wytrzymało tej ciężkiej próby i się rozpadło. Tony nie przyjmuje do wiadomości, że Oliver może nie żyć i na własną rękę kontynuuje poszukiwania dziecka. Napędzany niemalże obsesją, próbuje dowiedzieć się, co stało się z Oliverem. Nieoczekiwanie pojawiają się dowody, które rzucają nowe światło na zaginięcie. Sprawa zostaje ponownie otwarta, zaangażowany jest w nią również francuski detektyw Julien Baptiste, a Tony i Emily powracają do francuskiej miejscowości Chalons Du Bois, aby wziąć udział w nowym śledztwie i stawić czoła demonom przeszłości.

Akcja serialu prowadzona jest dwutorowo - na zmianę w roku 2006 i 2014. Oprócz kryminalnej intrygi na pierwszy plan wysuwa się wątek obyczajowy. Widz śledzi nie tylko zawiłe dochodzenie, ale również to, jak na przestrzeni lat rozpada się małżeństwo Tony'ego i Emily. Obserwuje, jak Tony, który feralnego dnia nie upilnował synka na basenie, coraz bardziej się załamuje. A jednocześnie, zdeterminowany, nie traci nadziei na odnalezienie dziecka.

"Zaginiony" to niezwykle emocjonujący brytyjski serial, łączący najlepsze elementy klasycznego kryminału, thrillera i powieści obyczajowej. Uwagę zwraca dbałość o detale, precyzyjnie napisany scenariusz oraz rewelacyjne role. W głównego bohatera wciela się James Nesbitt popularny aktor irlandzki, znany z takich filmów jak "Krwawa niedziela", "Paczka z County Clare", "Wszystko gra" oraz trylogii "Hobbit". Partneruje mu nominowana za swoją kreację do Złotego Globu Frances O'Connor ("A.I. Sztuczna inteligencja", "Mansfield Park", "Wszystko o Adamie"). "Zaginiony" walczył również o Złoty Glob w kategorii najlepszy miniserial lub film telewizyjny.

ODCINKI

Zaginiony odc. 1
Zaginiony odc. 2
Zaginiony odc. 3
Zaginiony odc. 4
Zaginiony odc. 5
Zaginiony odc. 6
Zaginiony odc. 7
Zaginiony odc. 8
SERIALE

Zdążyć przed zmrokiem

Podmiejski las, w którym giną dzieci. Tajemnicę morderstw rozwiązuje detektyw Rob Reilly. Aby dojść prawdy, musi skonfrontować się z przeszłością...


Po katastrofie

Kim jest Emilie? Zagadka tożsamości osoby, która jako jedyna przeżyła lotniczą katastrofę w szwajcarskich Alpach...


Wypadek

Wybuch na budowie. Ofiary i pytanie, kto jest odpowiedzialny za nieszczęście. Polly Bevan poruszy sumieniami nie tylko lokalnej wierchuszki...